Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dati liecina, ka 2016.gadā Bērnu slimnīcā nonākušo bērnu skaits, kuri cietuši no tiešās vai netiešās vardarbības, sasniedza 22 000. Kopējais vardarbībā cietušo bērnu daudzums šobrīd pārsniedz jaundzimušo skaitu Latvijā.
Ja bērnu dzimstība samazinās, tad tiešās un netiešās vardarbības rezultātā traumas guvušo bērnu skaits paliek nemainīgs, negatīvajai tendencei nemainīgi saglabājoties jau vairākus gadus. Bērnu slimnīcas ārstu un māsu komanda kopā ar Bērnu slimnīcas fondu skaidro, ka daudzos gadījumos gūto traumu dēļ bērni kļūst par invalīdiem, un diemžēl ir gadījumi, kuros bērnus nav izdevies glābt.
Raitis Plauks/ F64 Photo Agency
Bērnu slimnīcas dati liecina, ka 2016.gadā no visiem tiešās un netiešās vardarbības veidiem vislielāko skaitu veidoja tieši bērnu traumas: 20 654 gadījumos. Tās ir traumas, kuras nav radušās vīrusu vai hronisku iemeslu dēļ, bet gan tāpēc, ka bērni nebija pietiekami pieskatīti, kā rezultātā guva apdegumus, izkrita pa logiem, slīka, tika suņu sakosti, apēda dažādus svešķermeņus, iedzēra sadzīves ķīmiju un viegli pieejamus medikamentus, kā arī tika pārlieku kratīti, fiziski un seksuāli iespaidoti.
Lai runātu par nelabvēlīgo situāciju Latvijā, kā arī veicinātu sabiedrības un bērnu vecāku informētības līmeni par bērnu tiešo un netiešo vardarbību, vienlaikus aktualizējot sabiedrības līdzatbildību vardarbībā pret bērniem, 2.oktobrī, Starptautiskajā pretvardarbības dienā, Bērnu slimnīcas ārsti kopā ar Bērnu slimnīcas fondu uzsāks sociālu kampaņu “Nosargāsim bērnus”, kuras mērķis ir ne tikai veicināt izpratni par tiešo un netiešo vardarbību, bet arī sapratni par to, kā atpazīt bērnu - vardarbības upuri un kā rīkoties šādās situācijās.