Binde: Pirms "Zapad" traucējumu avots mobilo sakaru tīklos bija jūrā
 
©F64 Photo Agency

Neilgi pirms Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām "Zapad 2017" konstatēto traucējumu mobilo sakaru tīklos avots bija jūrā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja "Latvijas mobilais telefons" (LMT) prezidents Juris Binde.

Viņš norādīja, ka traucējumi radiofrekvenču diapazonā ir diezgan parasta parādība un tie laiku pa laikam rodas dažādās vietās. Ar attiecīgo traucējumu izcelsmes avotu un struktūras noteikšanu nodarbojas VAS "Elektroniskie sakari".

"Arī šajā gadījumā, kad mēs pamanījām traucējumus Kurzemes bāzes stacijās, mēs informējām "Elektroniskos sakarus" un viņi veica mērījumus. Tika konstatēts, ka eksistē traucējumu avots 900 megahercu diapazonā kaut kur jūrā," teica LMT prezidents.

"Mēs nevaram pateikt, vai tas bija ar mērķi, vai nē, bet tāds fakts bija un tam ir jāpievērš uzmanība," sacīja Binde

Attēlam ilustratīva nozīme / Gatis Rozenfelds, F64 Photo Agency

Vienlaikus viņš arī norādīja, ka tīša uzbrukuma gadījumā traucējumi var būt kādā konkrētā frekvenču diapazonā, bet ne absolūti visās frekvencēs, jo tādā gadījumā tiktu paralizēts arī pats uzbrucējs. "Tas nozīmē, ka sakaru diversifikācija un sakaru kanālu diversifikācija ir tā, kas var nodrošināt zināmu drošību un tas mums valstī ir," sacīja Binde.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka neilgi pirms militārajām mācībām "Zapad 2017" Kurzemē bija negaidīti traucējumi mobilo sakaru tīklos.

Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību "Zapad aktīvā fāze ilga no 14. līdz 20.septembrim.