NODERĪGI: Kādas mobilās aplikācijas izvēlas aktīvas sievietes?

© Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

2.lapa

Latvijas izlases florbola spēlētāja Līga Vancāne sporta slodzes fiksēšanai un izvērtēšanai ikdienā izmanto mobilo aplikāciju “Endomondo”, kas nodrošina iespēju reģistrēt un analizēt ar sportiskajām aktivitātēm saistītos datus, piemēram, skriešanas treniņa laiku, ātrumu, veikto attālumu, maršrutu, pulsu, patērētās kalorijas u.tml. Savukārt brīžos, kad ir vēlme nedaudz atvilkt elpu - atslēgties no ikdienas steigas un stresa, viņa pievēršas savai iecienītajai mobilajai spēlei “Candy Crash”, kas ir viena no desmit pasaulē populārākajām mobilajām aplikācijām, turklāt īpašu atzinību iemantojusi tieši sieviešu vidū.

Ieraduma vadīta, Līga salīdzinoši bieži ieskatās arī aplikācijās “Qfer”, kas piemeklē tuvākās ēstuves, ņemot vērā lietotāja atrašanās vietu, kā arī piedāvā atlaides Latvijā populāros ēdināšanas tīklos. Savukārt, pārvietojoties ar auto, sportistes uzticamais sabiedrotais ir mobilā aplikācija “Mobilly”, kas ļauj ērti norēķināties par autostāvvietu pakalpojumiem un ne tikai.

Neatņemams florbolistes Monikas Džigures ikdienas aksesuārs ir “Garmin” sporta pulkstenis, kas gan izskatās iespaidīgi, gan kombinācijā ar atbilstošu mobilo aplikāciju pilda personiskā trenera lomu.

“Sporta aplikācijas ir ērtas, jo tiek fiksēti ne tikai tādi rādītāji kā laiks, veiktais attālums, vidējais ātrums, bet ir iespējams sekot līdzi arī saviem individuālajiem rādītājiem - pulsam un sadedzinātajām kalorijām. Ērti ir arī tas, ka veiktais maršruts tiek fiksēts kartē un vēlāk ir iespējams pašai apskatīties paveikto. Esmu ievērojusi, ka šādas “atskaites” pašai sev ļoti mobilizē un motivē censties uzlabot sportiskos rezultātus,” uzsver florboliste.

Savukārt basketbolistes Elīnas Zvaigznes viedtālrunī papildus ierastajām lietotnēm atrodama mobilā aplikācija “Bestimulated”. Ja tās lietotājs aktīvi fiksē savu ikdienas aktivitāšu, piemēram, pastaigu vai rīta krosu distanci, ātrumu, laiku u.c., šī lietotne viņu apbalvo neierastā veidā, piedāvājot izdevīgus atlaižu piedāvājumus sporta preču veikalos, sporta klubos un kafejnīcās. Kas ir interesanti, īpaši uzdevumi ir izstrādāti arī cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā.

“Kā redzams, priekšstats, ka lietotnes ir saistītas tikai un vienīgi ar izklaidi, ir aplams. Daudzām lietotnēm ir ļoti praktisks pielietojums - tās atvieglo mūsu ikdienu, palīdz taupīt laiku un pat veicina veselīgu dzīvesveidu.” piebilda Šmite.

Latvijā

1988. gada 16. decembrī iznāca pirmais īstais laikraksta “Atmoda” numurs. Kāpēc saku – pirmais īstais? Tāpēc, ka tā paša gada oktobrī, kad notika pirmais Latvijas Tautas frontes (LTF) kongress, tika nodrukāta dubultlapiņa ar nosaukumu “Atmoda”, ko pēc tam vairs neizdeva: tās redaktors Ingus Gailums vairs neaktivizēja savus žurnālista dotumus. Tad LTF priekšsēdētājs Dainis Īvāns uzaicināja mani veidot “Atmodu”.