Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

OCTA cenas pieaug gandrīz dubultā, būs vēl dārgāk

© Ekrānšāviņš no avīzes

Lai mazinātu zaudējumus, ko apdrošināšanas kompānijām radot obligātās transportlīdzekļa civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) sistēma, apdrošinātāji būtiski paaugstinājuši OCTA polišu cenas. Pēc Neatkarīgās aprēķiniem, atsevišķos segmentos cenas kāpušas pat par 85%.

Neatkarīgās aptaujātās apdrošināšanas kompānijas neslēpj, ka OCTA tiešām ir kļuvusi dārgāka. Pēc pašu apdrošinātāju aplēsēm, cenu kāpums bijis pieticīgāks - vidēji 32% robežās, vien atsevišķos segmentos sasniedzot 50% kāpumu.

Naudas plūsma pozitīva, bilance - negatīva

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) rīcībā esošā informācija liecina, ka Latvijas apdrošināšanas kompāniju parakstīto OCTA prēmiju apmērs pēdējos piecos gados ir bijis lielāks nekā atlīdzībās izmaksātais. Piemēram, pērn Latvijas apdrošināšanas kompānijās OCTA parakstīto prēmiju apmērs bija 31,5 miljoni eiro, bet atlīdzībās izmaksāti 25,5 miljoni eiro (neskaitot ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu darbību). Tas nozīmē, ka vismaz daļai apdrošināšanas kompāniju naudas plūsma šajā apdrošināšanas veidā ir bijusi pozitīva. Tai pašā laikā apdrošinātāji žēlojas, ka pērn OCTA nozare cietusi 12 miljonu eiro zaudējumus. 2016. gada pirmajā ceturksnī zaudējumu apmērs bija 2 miljoni eiro, bet šā gada pirmajā ceturksnī - 4 miljoni eiro.

Speciālisti skaidro, ka nevar spriest par nozares kopējo peļņu vai zaudējumiem, ņemot vērā tikai Latvijas kompāniju ieņēmumus no apdrošināšanas prēmijām un atlīdzību izmaksām. Jāvērtē arī ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu darbības rezultāti, turklāt aprēķinos ir jāņem vērā arī izmaksas, kas veidojas, apkalpojot OCTA. Un tās, spriežot pēc zaudējumiem, ir gana lielas.

Vairāk negadījumu, dārgāki remonti

ERGO Transportlīdzekļu apdrošināšanas nodaļas vadītājs Aldis Eņģelis skaidro, ka OCTA polišu cenu pieaugums lielā mērā saistīts gan ar negadījumu skaita pieaugumu, gan ar negadījumu smagumu un ar tiem saistīto atlīdzību izmaksu apmēru palielināšanos nākamajos periodos. «Jāņem vērā, ka pieaug arī ārvalstīs notikušu negadījumu apjoms, un tur atlīdzību summas ir nesalīdzināmi lielākas nekā Latvijā aprēķinātās. Vienlaikus pieaug arī autoservisu pakalpojumu izmaksas, un arvien vairāk klientu izvēlas veikt transportlīdzekļu remontu autoservisā. Apdrošinātāju izmaksu pieaugumu veicināja arī tas, ka pagājušā gada beigās apdrošinātāji atsāka veikt iemaksas Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja administrētajā OCTA Garantijas fondā,» polišu cenu kāpuma iemeslus skaidro A. Eņģelis.

Balta tehniskais direktors un valdes loceklis Uldis Dzintars savukārt atgādina, ka par OCTA cenu pieaugumu jau tika runāts vairākus gadus, jo OCTA nozare ilgstoši Latvijas apdrošinātājiem radījusi zaudējumus. «Tomēr līdz šim dominēja vēlme palielināt savu tirgus daļu, neskatoties uz zemo rentabilitāti. Jau pagājušā gadā apdrošinātāji izmaksāja atlīdzībās un komisijas naudās lielākas summas, nekā ieguva prēmiju ienākumus, ko nevar saukt par uzņēmējdarbību. Šogad jau pirmajā ceturksnī atlīdzību izdevumi pārsniedza prēmiju ienākumus, un tas ir galvenais iemesls cenu pieaugumam. Cenu pieaugums, protams, uzlabos rentabilitāti, tomēr paredzam, ka vēl šogad zaudējumi no OCTA darbības ir sagaidāmi, bet mazākā apjomā nekā pērn un šī gada pirmajā ceturksnī,» prognozēja U. Dzintars.

Arī IF Apdrošināšana cenu kāpumu skaidro ar pieaugošo ceļu satiksmes negadījumu skaitu, pakalpojumu cenu kāpumu ārstniecību iestādēs un autoservisos par remontdarbu veikšanu (saskaņā ar Statistikas pārvaldes datiem pieaugums attiecīgi ir 2,4 % un 1,9 %). Tāpat būtiski esot palielinājušās kompensācijas par nemateriālajiem zaudējumiem (saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja datiem pieaugums bijis 2,3 reizes jeb 230% apmērā).

Ekrānšāviņš no avīzes

«Visa iepriekš minētā dēļ nopelnītās prēmijas kļūst nepietiekamas un nozare kļūst nerentabla. Saskaņā ar LTAB datiem OCTA nozares kombinētais rādītājs pagājušajā gadā bija 126%, bet šī gada pirmajā ceturksnī pat 138% - tas nozīmē, ka par katru nopelnīto OCTA eiro, apdrošinātāji no saviem līdzekļiem attiecīgi pērn un šogad papildus finansēja 26 un 38 eiro centus,» teic IF Apdrošināšana OCTA produkta vadītājs Agris Āva.

Arī Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā statistika par šā gada pirmo ceturksni liecina, ka salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn par 9,6% palielinājies apdrošināšanas sabiedrībām un LTAB iesniegto zaudējumu pieteikumu apjoms.

Lai arī uz 2017. gada 31. martu Latvijā, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, par 2,7% samazinājies reģistrēto transportlīdzekļu skaits (1 029 149 transportlīdzekļi šogad; 1 057 216 transportlīdzekļi pērn), šī gada pirmajos 3 mēnešos gandrīz par 10% pieaudzis apdrošinātājiem iesniegto zaudējumu pieteikumu skaits (11 472 šogad; 10 472 - pagājušajā gadā). «Tas apliecina jau iepriekš novēroto tendenci, ka gadu no gada pieaug gan Latvijā, gan ārvalstīs notikušo CSNg skaits, par kuriem ir iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošinātājiem,» skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Tāpat pieaugusi arī vidējā atlīdzība par apdrošināšanas gadījumu. Šī gada pirmajā ceturksnī vidējās atlīdzības izmaksas lielums par apdrošināšanas gadījumu bija 762 eiro, kas ir par 7% vairāk nekā pirms gada.

Būs vēl dārgāk

Vienlaikus apdrošinātāji uzsver, ka Latvijā no visām Baltijas valstīm vēl joprojām ir zemākās OCTA cenas. Aldis Eņģelis zināja stāstīt, ka Latvijā OCTA polises cena ir vidēji 62 eiro, kamēr Igaunijā - 105 eiro, bet Lietuvā - 107 eiro.

«OCTA polišu cenu pieaugums vērojams visā Eiropā - piemēram, Polijā pērn OCTA cenas pieauga par 55%. Vienlaikus būtiski atzīmēt, ka Eiropas Savienībā ir milzīgas OCTA cenu atšķirības valstu vidū - Latvijā vidējā OCTA cena gada sākumā bija ap 60 eiro, bet, piemēram, Slovēnijā tie bija 225 eiro, Nīderlandē 260 eiro, Francijā 300 eiro, bet Lielbritānijā - 270 eiro. Jāņem vērā, ka cenu pieaugums ir normāla augšupejošas ekonomikas sastāvdaļa,» atklāj U. Dzintars.

Par to, vai arī nākotnē gaidāms OCTA polišu cenu kāpums, apdrošinātāji izsakās piesardzīgi.

«Ņemot vērā, ka OCTA polišu cenu ietekmē daudzu faktoru kopums, šobrīd nav iespējams precīzi prognozēt, par cik procentiem šogad kopumā varētu pieaugt OCTA cenas, bet paredzam, ka līdz gada beigām tās varētu turpināt pieaugt,» pieļauj A. Eņģelis.

***

12 mēnešu OCTA cenu izmaiņas gada laikā

Citroen C4, 2005. gada izlaidums, 17 bonus malus klase

2016. gadā 23,60 eiro

2017. gadā 39,99 eiro

Izmaiņas +70%

*

Opel Zafira, 2006. gada izlaiduma, 15 bonus malus klase

2016. gadā 31,10 eiro

2017. gadā 57,10 eiro

Izmaiņas +84%

*

Škoda Octavia, 2008. gada izlaidums, 17 bonus malus klase

2016. gadā 53,46 eiro

2017. gadā 88,34 eiro

Izmaiņas +65%

Avots: Neatkarīgā

***

Viedokļi

Aldis Eņģelis, ERGO Transportlīdzekļu apdrošināšanas nodaļas vadītājs:

- OCTA polišu cenu pieaugums pēdējo divu trīs mēnešu laikā ir jūtams praktiski visos segmentos, izņemot korporatīvo klientu segmentā, kur, iespējams, apdrošinātāji joprojām ir gatavi strādāt ar zaudējumiem, lai nezaudētu klientus.

Šogad apdrošināšanas sabiedrības OCTA prēmijas ir koriģējušas straujāk nekā iepriekš, jo OCTA segmentā rezultāti jau ilgstoši ir bijuši negatīvi. Atlīdzību apmēri turpināja augt straujāk nekā prēmiju ieņēmumi, un OCTA apdrošināšanas polišu cenu kāpums bija neizbēgams. Arī mēs, ERGO, esam OCTA polises cenas cēluši. Tas darīts pakāpeniski jau kopš 2016. gada sākuma, rūpīgi izvērtējot dažādus segmentus.

Uldis Dzintars, Balta tehniskais direktors un valdes loceklis:

- Pirmajos piecos mēnešos OCTA parakstīto prēmiju apjoms ir palielinājies par 19%, kamēr apdrošināto transportlīdzekļu skaits tikai par 3%. Šo pieauguma starpību - 16% - lielākoties virza cenu pieaugums, un pēdējo divu mēnešu laikā cenas ir kāpušas straujāk nekā gada sākumā - ja pirmajā ceturksnī cenu kāpums nozarē bija vidēji 10%, tad aprīlī un maijā tas sasniedza jau vairāk nekā 25%.

Tomēr jāņem vērā, ka OCTA cenu pieaugums katram autovadītājam ir atšķirīgs, jo OCTA cenošanā tiek ņemti vērā vairāki faktori, un katrs apdrošinātājs šos faktorus nosaka individuāli. Kā prioritārie faktori nozarē kopumā ir transportlīdzekļa vadītāja vecums, transportlīdzekļa veids, fiziska vai juridiska persona, reģions u.c.

Agris Āva, IF Apdrošināšana OCTA produkta vadītājs:

- Saskaņā ar Statistikas pārvaldes datiem 2017. gada 1. ceturksnī cenas pieaugums ir bijis 6,1%, salīdzinot ar 2016. gada 1. ceturksni. Izmaiņas polišu cenā ir atšķirīgas dažādām riska grupām un segmentiem un tam pamatā ir dažādi iemesli. Tai skaitā, izraisītie ceļa satiksmes negadījumi, konkrētā klienta Bonus Malus klase un daudz citi riska faktori.

Latvijas transportlīdzekļu īpašnieki ilgstoši ir lutināti ar zemākajām cenām Eiropā un vēl 2016. gadā saskaņā ar Insurance Europe sniegto informāciju Latvijā bija viszemākās OCTA prēmijas Eiropā. Jāatzīst, ka arī mūsu pašu novērojumi liecina, ka Latvijā OCTA polišu cenas ir ievērojami zemākas, arī salīdzinot ar Igauniju un Lietuvu.