Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija arī piedalīsies mediķu streikā

© F64

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) arī piedalīsies ģimenes ārstu streikā, kas sāksies rīt, 3.jūlijā, sacīja LLĢĀA vadītāja Līga Kozlovska.

Viņa pauda, ka kopumā streikā patiešām piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārstu.

Tomēr Kozlovska norādīja, ka asociācija iestājas par sarunām, tāpēc tā lems par konstruktīvu dialogu ar Veselības ministriju (VM) savu prasību izpildei streika laikā.

Kā ziņots, nedēļas sākumā Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) un VM streika sarunās nepanāca vienošanos, tāpēc 3.jūlijā sāksies ģimenes ārstu streiks.

"Diemžēl vienošanās ar VM nav panākta, jo VM piedāvājums bija tāds pats kā iepriekš un nekāda pretimnākšana nav bijusi. Palikām katrs savās pozīcijās, līdz ar to vairs sarunu nebūs un 3.jūlijā plkst.12 Latvijā sāksies ģimenes ārstu streiks," iepriekš sacīja asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

3.jūlijā sāktais streiks būs beztermiņa un turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.

Tajā piedalīsies vairāk nekā 600 ārstu.

Latvijā

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā šodien un rīt notiks 53. Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Gadatirgū savu preci piedāvās vairāk nekā 530 Latvijas amatnieku, pārtikas un kosmētikas mājražotāju, grāmatizdevēju un ēdinātāju. Būs arī kultūras programma ar dejām, dziesmām, teātra izrādēm un visdažādākajiem amatu paraugdemonstrējumiem. Īpašs gods šogad tiks izrādīts kalēja amatam.