"DNB" skaidro situāciju saistībā ar nozagtajām IP adresēm

© Kaspars Krafts/ f64 photo agency

Medijos ir izskanējusi nekorekta informācija par Krievijas valstij daļēji piederošā IT pakalpojumu sniedzēja “Rostelekom” iespējamo datu pārtveršanu no divām Latvijas bankām, tostarp no kredītiestādes, kura nodēvēta par „DNB Nord” banku, kas ir kādreizējais DNB bankas nosaukums.

„Vēlamies norādīt, ka ir izskanējusi nekorekta informācija. Proti, minētās IP adreses pieder nevis DNB bankai, bet gan citam uzņēmumam, kas pēc publiski pieejamas informācijas ir medijos minētā Krievijas valsts sakaru operatora „Rostelekom” sadarbības partneris. Tā kā konkrētās IP adreses DNB banka neizmanto, nav iespējams, ka šajā gadījumā trešās puses būtu ieguvušas ar mūsu klientu norēķinu kartēm saistītus datus,” skaidro Intars Sloka, DNB bankas valdes loceklis, viceprezidents un operacionālās darbības direktors.

Tāpat medijos tika minēts, ka esot pārtverti „DNB Nord” bankas dati. Precizējam, ka ar šādu nosaukumu DNB banka darbojās līdz 2011. gada novembrim un kopš tā laika šāda nosaukuma kredītiestāde Latvijā nepastāv.

Latvijā

"Latvijas dzelzceļa" koncerns piedzīvo smagus zaudējumus, tāpēc nākas atlaist darbiniekus. Šogad darbinieku atlaišanu piedzīvojis meitasuzņēmums "LDz Cargo". Tas pārvācies uz desmitreiz mazākām telpām un pāri palikušo tehniku un mēbeles ziedojis labdarībai, kā arī vairākiem koncerna iekšējiem noteikumiem neatbilstošiem saņēmējiem, ziņo "Nekā personīga"