No "Skonto" stadiona neļauj izvest apķīlāto mantu

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa trešdien nolēma atlikt tiesu izpildītāja Mārtiņa Eglīša darbības - apķīlātās kustamās mantas izvešanu no "Skonto" stadiona -, līdz galīgā nolēmuma pieņemšanai sūdzībā par viņa rīcībām.

Lēmums nav pārsūdzams.

Tiesa skatīja "Adventika Group" pieteikumu par Eglīša izpildu darbību - apķīlātās mantas izvešanu no to atrašanās vietas - atlikšanu. Uzņēmums lūdza atzīt par prettiesiskām tiesu izpildītāja darbības, veicot Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 13.marta lēmumā uzskaitītās mantas apķīlāšanu un izvešanu no stadiona, kā arī atzīt par prettiesiskām tiesu izpildītāja darbības, nenododot apķīlāto kustamo mantu "Adventika Group" noradītam mantas glabātajam, kas var nodrošināt mantas uzglabāšanu tās atrašanās vietā.

Tāpat tiesai tika lūgts atzīt par prettiesisku tādu tiesu izpildītāja rīcību, apķīlājot kustamo mantu, kas atzīstama par nekustamā īpašuma Rīgā, Melngaiļa ielā, būtisku daļu un piederumu.

Sūdzībā tika norādīts, ka martā Vidzemes priekšpilsētas tiesā ierosināta lieta SIA "Light" prasībā pret "Adventika Group" par īpašuma tiesību uz kustamu mantu atzīšanu un valdījuma piešķiršanu, vienlaikus ietverot lūgumu par prasības nodrošināšanu jeb par kustamās mantas apķīlāšanu, ko tiesa daļēji apmierināja.

Nolūkā novērst "Adventika Group" piederošās mantas izvešanu no "Skonto" uzņēmums un SIA "Fitnesa parks" pārstāvji vērsās pie tiesu izpildītāja, lūdzot par apķīlājamās mantas glabātāju noteikt Juriju Kalniņu. Uzņēmums sūdzībā tiesai norādīja, ka tiesu izpildītājs, izpildot tiesas lēmumu, "ir pieļāvis būtiskus likuma normu pārkāpumus", proti, ignorējis tiesneses lēmumā norādīto, ka pirkuma līgumā uzskaitītās mantas izvešanai no stadiona nav pamata, un ar to pārkāpis likumu.

Kā ziņots, strīdu epicentrā nonākušā "Skonto" stadiona nekustamā un kustamā īpašuma īpašnieks "Adventika Group" vērsās policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu par tiesu izpildītāja pilnvaru pārsniegšanu demontāžas darbu veikšanas dēļ.

Uzņēmuma preses pārstāvji skaidroja, ka tika veikti arī citi juridiski soļi, proti, tiesai tika iesniegta sūdzība par tiesu izpildītāja rīcību un lūgums atlikt izpildītāja darbības līdz lēmumam par sūdzību, tāpat iesniegta sūdzība ar lūgumu atcelt kustamās mantas apķīlājumu. Vienlaikus par tiesu izpildītāju sūdzības iesniegtas arī Zvērinātai tiesu izpildītāju padomei un tieslietu ministram.

"Adventika Group" jau agrāk vērsusies ar citu iesniegumu Valsts policijā saskaņā ar Krimināllikuma 177.pantu, lūdzot sākt kriminālprocesu par krāpšanu pret "Light". "2015.gadā iegādājāmies "Skonto" stadionu kā kopīgu īpašumu, un 2016.gadā "Light" vērsās pret "Adventika Group" ar civilprasību, pretendējot uz daļu kustamā īpašuma. Ar pirmstiesas lēmumu daļa kustamās mantas ir apķīlāta, bet pirmstiesas lēmumā skaidri un gaiši pateikts, ka to demontēt nedrīkst, jo tiesa nav notikusi. Nesaprotamu iemeslu dēļ tiesu izpildītājs aizpagājušajā nedēļā sāka rīkoties. Nav arī skaidrs, kāpēc kopā ar tiesu izpildītāju bija ieradusies persona, kurai, kā ziņo masu mediji, jau sen par pārkāpumiem atņemta tiesu izpildītāja licence, proti, Inga Čepjolkina," notikušo komentē "Adventika Group" valdes loceklis Aleksandrs Krakovs.

Dokumentācija apliecina, ka uzņēmums nopirka īpašumu kā kopumu, norāda Krakovs. "Tādēļ, saskaroties ar šo, mūsuprāt, klajo un nekaunīgo krāpšanas gadījumu, jau gada sākumā vērsāmies policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu. Mums ir pamatotas aizdomas, ka uzņēmums, kas cenšas ar varu atņemt daļu mums piederošā kustamā īpašuma, iespējams, saistīts ar agrākajiem "Skonto" stadiona īpašniekiem SIA "SSA", kas šādi acīmredzot vēlās saņemt maksu par vienu un to pašu īpašumu divas reizes," tā situāciju raksturo Krakovs.

Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

2015.gadā "Adventika Group" īpašnieki iegādājās SIA "Mani Group", kam tobrīd piederēja "Skonto" stadiona kustamais un nekustamais īpašums. Līdz ar šo darījumu jaunie īpašnieki mainīja uzņēmējsabiedrības nosaukumu uz "Adventika Group". Pirms "Mani Group" stadiona īpašnieki bija "SSA", kas savukārt stadionu iegādājās no bankrotējušās "Parex bankas" slikto aktīvu pārvaldītājas "Reverta".

Pašlaik "Adventika Group" lemj par turpmākajām sev piederošā īpašuma attīstības perspektīvām un darbības virzieniem, taču tuvākajā laika periodā funkciju maiņa nav plānota un īpašums turpinās pastāvēt kā futbola stadions, norāda uzņēmumā. Sākot no pērnā gada līdz šī gada beigām, "Adventika Group" stadionu ir izīrējusi uzņēmumam "Fitnesa parks", kas organizē futbola sacensības un citas sporta nodarbības, tajā skaitā sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF).

LETA aprīļa sākumā ziņoja, ka "Skonto" stadionā notiek kustamā īpašuma demontāža, noņemot apgaismojuma stabu prožektorus un tribīņu krēslus. Kā portālam "Delfi" toreiz tika apliecinājis "Light" īpašnieks Alans Selters, "Skonto" stadionā notiek uzņēmumam piederošās kustamās mantas apķīlāšana un izņemšana, kā to paredzot tiesas spriedums. Saskaņā ar portāla ziņoto, uzņēmuma īpašums esot stadiona tablo, tunelis, pa kuru futbolisti iznāk uz spēlēm, kā arī stadionā esošie futbola vārti.

Savukārt LFF prezidents Guntis Indriksons vakar, 19.aprīlī, paziņoja, ka ir panākta vienošanās, ka demontāža "Skonto" stadionā vairs nenotiks un Latvijas futbola izlases spēli ar Portugāli varēs aizvadīt minētajā vietā.

Svarīgākais