Šogad valsts finansiālais atbalsts dažādu sporta objektu celtniecībai ir īpaši liels – no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta tie ir 16,7 miljoni eiro, arī no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 11,4 miljoni eiro atvēlēti pašvaldību pasākumiem – tostarp sporta infrastruktūrai.
Salīdzinot ar citiem gadiem, tā ir vislielākā summa, kas valsts nozīmes sporta būvēm piešķirta gan no tā saucamajām deputātu kvotām, gan valsts budžeta, skaidroja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs, piebilstot, ka, tā kā tie ir valsts nozīmes objekti, pašvaldības trūkstošo summu var aizņemties Valsts kasē. Taču pirms līdzekļu piešķiršanas IZM noteikti pārliecinās, vai projektos nav kas tāds, kas neatbilst prasībām. Piemēram, lai, būvējot peldbaseinu, neparādītos SPA daļa vai vēl kādi citi «neattiecināmi tēriņi», kādi dažkārt šādos objektos iesprukuši.
Liepājai no valsts atvēlētā summa vieglatlētikas manēžas un slēgto tenisa kortu būvniecībai nav maza - kopumā 7,3 miljoni eiro. Manēžas celtniecībai tiks izmantots arī aizņēmums Valsts kasē - 3,5 miljoni eiro. «Manēžas pamatakmens tiks ielikts 31. martā, tā atradīsies pie Liepājas 5. vidusskolas, sniegs iespēju sportistiem labāk sagatavoties dažāda mēroga sacensībām. Papildus vieglatlētikas manēžai tiks celta arī četrstāvu ēka, kurā atradīsies ģērbtuves un apmeklētāju centrs, ēdnīca gan skolēniem, gan manēžas apmeklētājiem, mācību klases, manēžas un sporta spēļu skolas administrācijas kabineti, bibliotēka un sportistu internāts,» par plānotajiem darbiem teic Liepājas domes pārstāve Evita Eņģele.
Savukārt Cēsīs 2017. gada budžetā stadiona rekonstrukcijā plānots veikt darbus par 3 961 835 eiro, no tiem 2 811 835 eiro ir pašvaldības aizņēmums Valsts kasē. Paredzēts, ka rudenī tiks pabeigta pirmā kārta. Cēsis iegūs daudzfunkcionālu stadionu, kas piemērots vairākām sporta disciplīnām - vieglatlētikai, futbolam, pludmales un klasiskajam volejbolam, basketbolam, tenisam, badmintonam, florbolam un hokejam, informē Cēsu novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Aleksandrs Abramovs.
Savukārt pēc Madonas biatlona un slēpošanas sporta bāzes Smeceres sils rekonstrukcijas pēc trim gadiem Baltijā būs divas starptautiski atzītas biatlona trases Otepē un Smeceres silā. Projekta mērķis ir iegūt licenci biatlonā, lai te varētu rīkot visaugstākā līmeņa sacensības. «Šajā gadā plānots pārbūvēt šautuvi un noasfaltēt pievedceļus. Nākamais posms būs slēpošanas stadiona izbūve ar visām komunikācijām, tiesnešu un žurnālistu ēkām, kas ārpus sacensību laika kalpos sportistu izmitināšanai,» norāda Madonas novada domes pārstāvis Dāvis Veckalniņš.
***
UZZIŅAI
Valsts līdzfinansējums valsts nozīmes sporta būvēm (eiro)
Valmiera: olimpiskā centra attīstība
1 982 869; Liepāja: olimpiskā centra un vieglatlētikas manēžas būvniecība -
2,7 miljoni. Slēgto tenisa kortu būvniecība -
4,6 miljoni; Ventspils: olimpiskā centra attīstība 4,7 miljoni; Cēsis: pilsētas stadiona rekonstrukcija 1,1 miljons; Sigulda: sporta kompleksa attīstība 486 355; Jēkabpils: multifunkcionālās sporta halles celtniecība 1,6 miljoni; Madona: biatlona/slēpošanas sporta bāzes Smeceres sils attīstīšana -
1,6 miljoni; Bauska: peldbaseina būvniecība - 300 000.
Avots: IZM