Turpinoties pagājušā gada nogales un šā gada sākuma tendencei, arī februārī pa VAS Latvijas dzelzceļš infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada rādītājiem pieaudzis – kopējais pārvadāto kravu apjoms bija 4,4 miljoni tonnu. Tas ir par 7,3% vairāk nekā pagājušā gada februārī, kad pārvadāts 4,1 miljons tonnu kravu.
Būtisks pieaugums vēl arvien vērojams pārvadāto akmeņogļu apjomā, kas palielinājies par 64,5% salīdzinājumā ar pērnā gada februāri, sasniedzot 1,9 miljonus tonnu. Par 0,5 miljoniem tonnu tas pārsniedz arī janvārī pārvadāto apjomu, kopā nodrošinot, ka gada pirmajos divos mēnešos pārvadāts par 60,8% vairāk akmeņogļu nekā pērn šajā periodā.
Pārvadāto kravu apjoms turpinājis palielināties arī melno metālu sektorā - februārī pārvadāti 163 tūkstoši tonnu, kas ir par 37% vairāk nekā pagājušā gada februārī, savukārt gada pirmajos divos mēnešos kopā pārvadāti 349 tūkstoši tonnu kravu, kas ir par 60,8% vairāk nekā 2016. gada sākumā.
Nafta un naftas produkti februārī pārvadāti 1,5 miljonu tonnu jeb 85% apjomā salīdzinājumā ar 2016. gada februāra rādītājiem, bet ķīmisko kravu apjoms šogad februārī bija 105 tūkstoši tonnu, kas ir par 4,5% mazāk nekā 2016. gada februārī. Minerālmēsli pārvadāti 87,6% apjomā no pagājušā gada februārī pārvadāto kravu apjoma jeb 347 tūkstoši tonnu šā gada februārī pret 396 tūkstošiem tonnu 2016. gada februārī.
VAS Latvijas dzelzceļš uzsver - kopējais gada sākumā novērotais apjomu pieaugums liecina, ka ostās strādājošie uzņēmumi, kuru kravas veido lielāko daļu dzelzceļa pārvadājumu Latvijā, šogad spējuši piesaistīt jaunus apjomus. Lielākā daļa pārvadāto apjomu ir transporta pakalpojumu eksports, un līdz ar to ikviena papildu krava rada ienākumus Latvijas tautsaimniecībai.
Patlaban ap 97% dzelzceļa pārvadājumu veido no ārvalstīm ievestās kravas, kuru apjoms februārī, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, pieaudzis par 5,4%. Vienlaikus būtiski, ka šā gada sākumā pieaugums novērojams arī iekšzemes pārvadājumos.