Saeima NEPLP locekļu amatos apstiprina Āboliņu, Līdaku, Grīvu un Beitiku

© f64

Saeima Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amatos šodien apstiprināja Ivaru Āboliņu, Guntu Līdaku, Patriku Grīvu un Ievu Beitiku.

Āboliņu atbalstīja 67 deputāti, pret bija trīs, bet atturējās pieci, par Beitiku balsoja 81 parlamentārietis, nevis nebija pret, bet trīs politiķi atturējās. Savukārt Grīvas apstiprināšanu šajā amatā atbalstīja 79 deputāti, pret bija viens un vēl divi atturējās. Līdaka guva 80 deputātu atbalstu, neviens nebalsoja pret viņu, bet divi parlamentārieši balsojumā atturējās.

Iepriekš šīs kandidatūras atbalstīja arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija. Izskatīšanai Saeimā tika virzīti četri pretendenti, kuri saņēma komisijas klātesošo deputātu vairākuma atbalstu.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas politiķiem nebija bažu par Līdakas un Grīvas pašreizējās vai kādreizējās saistības ar elektroniskajiem komercmedijiem ietekmi uz viņu gaidāmo darbību NEPLP.

Šāds Saeimas lēmums bija nepieciešams, jo 2.februārī pilnvaras beidzas četriem no pieciem NEPLP līdzšinējiem locekļiem.

Uz NEPLP locekļa amatu bija pieteikušies vairāki kandidāti - žurnāla un portāla "Ir" ārštata autore Sanita Upleja-Jegermane, bijušais valsts SIA "Latvijas Televīzija" programmu daļas satura redaktors Āboliņš, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Līdaka, SIA "Hansa Investment Club HIC" valdes priekšsēdētājs Nikolajs Lācis, SIA "Randala" valdes loceklis un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja Beitika, kā arī SIA "Platforma Filma" valdes priekšsēdētājs, filmas producents, TV reklāmas producente un kampaņu vadītāja Aija Ansone, Politikas centru apvienības atvērtai sabiedrībai direktore Vita Anda Tērauda, producēšanas un mārketinga kompānijas "beach.lv" dibinātājs, producents Grīvs, pašreizējais NEPLP loceklis Dainis Mjartāns un žurnāliste Žanna Helmane.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais