DIENAS SVARĪGĀKO NOTIKUMU KOPSAVILKUMS

© Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Dienas svarīgāko notikumu apskats.

ĢIMENES TRAĢĒDIJA DOBELĒ: Valsts policija informē, ka šī gada pirmās dienas Latvijā sākušās ar traģēdiju. Kādā dzīvoklī Dobelē likumsargi atraduši mirušus vecākus un deviņus mēnešus vecu zīdaini. Tiek pieļauts, ka 1966.gadā dzimušais vīrietis un 1993.gadā dzimusī sieviete miruši no narkotiku pārdozēšanas. Savukārt 9 mēnešus vecā meitenīte nomirusi no bada. Vēl trīs pāra bērni smagā stāvoklī nogādāti slimnīcā.

SNIEGA HAOSS LATVIJĀ: Šis rīts Latvijā sācies ar pamatīgu sniegputeni. Daudzviet sniega segas biezums piedaudzis pat par 7-10 centimetriem. "Latvijas Valsts ceļi" informē, ka joprojām turpinās ceļu tīrīšana, vietām braukšana ir apgrūtināta. Savukārt valsts policija vēsta, ka dažu stundu laikā Latvijā notikušas vairāk nekā 100 avārijas. Laikapstākļi ietekmējuši arī lidostas "Rīga" darbu. Jau no rīta vairāki reisi novirzīti uz citām lidostām, kavējās ienākošie un izlidojošie reisi. Sinoptiķi brīdina, ka turpmāko dienu laikā Latvijā gaidāms brāzmains vējš, turpināsies arī snigšana. Nedēļas nogalē sals varētu sasniegt pat -30 grādu atzīmi.

MIRIS PIRMAIS GRIPAS PACIENTS: Pagājušajā nedēļā miris šīs sezonas pirmais gripas pacients, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati. Šim cilvēkam laboratoriski apstiprināta A tipa gripa. Mirušais bijis vecuma virs 70 gadiem un viņam bijušas smagas hroniskas saslimšanas. SPKC gan norāda, ka datu par vakcināciju pret gripu šajā sezonā vēl nav.

IDENTIFICĒTS STAMBULAS SLAKTIŅA RĪKOTĀJS: Ziņu aģentūra "AFP" vēsta, ka Turcijas policija identificējusi vīrieti, kurš Jaungada naktī naktsklubā Turcijā nogalinājis 39 cilvēkus. Informāciju par to, ka izdevies atklāt, kas ir asiņainā slaktiņa rīkotājs, medijiem pavēstījusi Turcijas ārlietu ministrija. Pagaidām gan sīkāka informācija par noziedzinieku netiek atklāta.

"LIELGABALU GAĻA": Aizsardzības ministrija (AM) obligātā dienesta karavīrus salīdzina ar "lielgabala gaļu" un uzskata, ka tā atjaunošana pašreizējā situācijā kalpotu Krievijas mērķiem. AM aģentūrai LETA skaidroja, ka obligātā militārā dienesta atjaunošanai un uzturēšanai būtu nepieciešami ievērojami cilvēkresursi un finanšu līdzekļi, kā arī ilgs sagatavošanās periods, lai šī sistēma sniegtu rezultātu.

Svarīgākais