Slidenās ietves kļuvušas par nopietnu draudu veselībai

© Edmunds Brencis/ F64 Photo Agency

Teju katru dienu mediķi informē, ka uz slidenajām ietvēm cilvēki guvuši kārtējās traumas. Ja kādam kritiens uz apledojušās ietves beidzas vien ar zilumu, tad citiem traumas ir daudz nopietnākas- kaulu lūzumi, kuru sadziedēšana prasa pietiekami ilgu laiku.

Aizvadītajā diennaktī uz slidenām ietvēm traumas un kaulu lūzumus guvuši vairāki cilvēki, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša. Viņa norādīja, ka Zemgalē kāda 75 gadus veca sieviete krītot atsitusi galvu, gūstot galvas traumu. Tikmēr kāda 57 gadus veca sieviete lauzusi augšstilba kaulu. Savukārt Rīgā kāda 68 gadus veca sieviete lauzusi potīti, bet kāda 64 gadus veca sieviete nokrītos atsitusi galvu.

Arī cilvēki sociālajos tīklos aktīvi ziņo par to, ka atsevišķas vietas Latvijas pilsētās kļuvušas gluži par slidotavu.

Tikmēr apdrošināšanas kompānija "Balta" pārstāvji sarunā ar ziņu aģentūru LETA uzsver, ka pēdējo dienu mainīgie laikapstākļi un straujās temperatūras izmaiņas kļūst par iemeslu slidenām pilsētas ietvēm un šādos laika apstākļos, kad zem izkusušā sniega joprojām palikusi ledus kārta, par biežākajiem atlīdzību pieteikumu iemesliem kļūst traumas, kas gūtas uz slideniem ceļiem, ietvēm un apledojušām trepēm. Šogad reģistrēti jau 99 gadījumi, kad iedzīvotāji slideno ietvju dēļ guvuši nopietnas traumas.

Pēdējo trīs gadu laikā "Balta" kopā saņēmusi 338 atlīdzību pieteikumus saistībā ar slidenajām ietvēm, celiņiem, takām un trepēm, kur cilvēki guvuši traumas, jo bijis apledojums. Krītot uz slidenām ietvēm, visbiežāk cilvēki traumē rokas - 39% gadījumu, kā arī kājas - 18% gadījumu. Bieži notiek arī galvas traumas, konstatēti deguna lūzumi, muguras traumas.

Svarīgākais