RSU studenti prasa skaidrojumu par budžeta vietu neesamību

© Vladislavs Poroškins/ f64 photo agency

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti valsts augstākajām amatpersonām prasa skaidrojumu par valsts budžeta finansēto studiju vietu neesamību augstskolas sociālo zinātņu studiju programmās.

Kā liecina 100 RSU studentu parakstīta atklātā vēstule valsts augstākajām amatpersonām - Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) -, studenti ir neizpratnē par to, kāpēc RSU sociālo zinātņu programmām netiek piešķirtas budžeta vietas.

Studenti vēstulē uzsver, ka, piemēram, Latvijas Universitātes (LU) sociālo zinātņu studentiem pieejamas budžeta vietas kā bakalaura, tā arī maģistra līmeņa studijām. Viņuprāt, studējošie atrodas nevienlīdzīgā situācijā, jo, neskatoties uz to, ka abās universitātēs iespējams iegūt vienādus bakalaura un maģistra grādus, LU studiju programmās ir aptuveni 25 budžeta vietas, savukārt RSU tādu nav.

"Svarīgi ņemt vērā, ka gan RSU, gan LU studentiem piedāvā apgūt pilna klāsta sociālo zinātņu programmas gan bakalaura, gan maģistra līmeņos, proti, gan politoloģiju, gan multimediju komunikāciju, gan uzņēmējdarbību un citas, tāpēc valsts attieksmei vajadzētu būt vienlīdzīgai," vēstulē raksta studenti.

Studenti ir pārliecināti, ka, pamatojoties uz studiju procesā gūtajām zināšanām un prasmēm, kā arī pēc grāda iegūšanas piedāvātajām darba vietām, viņi ir vienlīdz izglītoti un konkurētspējīgi darba tirgū. Tāpēc studenti vērš uzmanību uz, viņuprāt, nevienlīdzīgo attieksmi no valsts puses.

"Esam patiešām pateicīgi, ka vismaz daļai studentu tiek sniegts atbalsts, taču vai pastāvošā nevienlīdzība nepierāda, ka valsts finansēto budžeta vietu sadale nebūtu jāpārskata, padarot to godīgāku pret visām valsts augstskolām?" jautā studenti.

RSU pārstāvji aicina valsts augstākās amatpersonas sniegt atbildes uz studējošo jautājumiem, kā arī rast iespēju tikties ar augstskolas studentiem, lai uzklausītu viņu viedokli par to, "kā Latvijas augstākās izglītības sistēmu padarīt labāku".

Svarīgākais