Latviju pametuši visi pārvietotie bēgļi, kuriem nācies pamest Muceniekus

© F64

Latviju ir pametuši visi Eiropas Savienības (ES) programmā uz mūsu valsti pārvietotie bēgļi, kuriem ir nācies pamest patvēruma meklētāju centru Muceniekos, šorīt LNT atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Šonakt uz Latviju ir pārvietoti vēl 16 patvēruma meklētāji no Grieķijas bēgļu nometnēm - vairākas ģimenes no Sīrijas, līdz ar to kopējais Latvijā uzņemto bēgļu skaits minētajā ES programmā ir sasniedzis 154 cilvēkus.

Tomēr visi bēgļi, kuri ir saņēmuši kādu statusu un ir izgājuši ārpus Muceniekiem, Latviju ir pametuši, "jo viņiem īsti nav kur iet". Pašlaik Muceniekos uzturas ap 140 personas, no kurām ar statusu ir "padmsit personas", kurām būtu jādodas uz jaunām dzīvesvietām, taču viņi to nespēj.

Taujāts, kā tad īsti risināt acīmredzamo problēmu, Kozlovskis stāstīja, ka valdība virza izmaiņas likumdošanā, lai pamainītu pabalstu izmaksas mehānismus. Politiķis atzina, ka Igaunijā ieviestā bēgļu uzņemšanas sistēma izskatās labāk, jo tur bēgļus uzreiz sadala pa pašvaldībām un neesot zināmi gadījumi, kad viņi pamestu valsti.

Ministrs cer, ka arī jaunajā bēgļu mentoru konkursā atradīs veiksmīgākus patvēruma meklētāju integrētājus.

Kozlovskis pauda nostāju, ka nav jāpriecājas, ka bēgļi aizbrauc no Latvijas, jo reiz viņi vēl var kļūt par reālu slogu valstij.

Vienlaikus Kozlovskis uzsvēra, ka Latvija turpinās pildīt uzņemtās saistības un pārvietos uz mūsu valsti jaunus patvēruma meklētājus. Procesu sekmējot veiksmīgā sadarbība ar partnerdienestiem Grieķijā.

Latvijā

Satiksmes ministrija (SM) ir slēpusi Ministru kabinetam patieso "Rail Baltica" projekta izmaksu pieaugumu, to pārrēķinot 2016.gada cenās, lai sadārdzinājums neizskatītos tik liels, teikts dzelzceļa projekta "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumā, kura vienlaikus aicina izveidot Saeimas apakškomisiju, kas uzraudzīs projekta ieviešanu.

Svarīgākais