Izsludināta ĀM izstrādātā Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas kārtība

18.martā Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja Ministru kabineta noteikumu projektu „Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas kārtība”, ko izstrādājusi Ārlietu ministrija.

Noteikumu projekts padarīs saprotamākas Latvijas valsts karoga lietošanas tehniskās prasības un atvieglos karoga izgatavošanu.

Tajā paredzēts reglamentēt Eiropas Savienības un NATO karoga lietošanu pie valsts pārvaldes iestāžu ēkām, Latvijas valsts karoga un karoga vimpeļa lietošanas tehniskie noteikumi, kā arī karogu kātu un karogu mastu izgatavošanas prasības.

Būtisks jaunums ir tas, ka noteikumu projektā ir definēts Latvijas valsts karoga karmīnsarkanā toņa kods pēc starptautiskās Pantone tekstila skalas, lai turpmāk izvairītos no situācijas, ka valsts karoga krāsa variē no tumši brūna līdz pat violetam tonim.

Tāpat paredzēts, ka turpmāk Eiropas Savienības karogs pastāvīgi tiks lietots pie Ministru kabineta ēkas, ministriju, republikas pilsētu un novadu domju ēkām, Latvijas robežkontroles punktos un robežpārejas punktos, kā arī pie Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ēkām. Savukārt NATO karogam pastāvīgi būs jāplīvo pie Aizsardzības ministrijas un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba ēkas.

Cita starpā arī noteikts, ka Latvijas valsts karogs svētku un atceres dienās turpmāk būs jāpaceļ ne vēlāk kā plkst. 9:00 no rīta un jānolaiž ne agrāk kā plkst. 21:00. Līdzšinējais regulējums noteica, ka valsts karogs jāpaceļ, saulei austot un jānolaiž, saulei rietot, kas radīja domstarpības par valsts karoga lietošanas ilgumu ziemas un vasaras laikā.

Pēc noteikumu projekta izsludināšanas notiks projekta starpministriju saskaņošana. Atkarībā no saskaņošanas rezultātiem tas tiks virzīts apstiprināšanai Ministru kabinetā vai Ministru kabineta komitejas sēdē atkārtotai izvērtēšanai.

Šie noteikumi ir izstrādāti saistībā ar jauno Latvijas valsts karoga likumu, kas stājās spēkā pērn 18.novembrī. Saskaņā ar pārejas noteikumiem Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas kārtībai vajadzētu stāties spēkā 1.maijā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais