ES plāno lēmumu pieņemšanā vairāk iesaistīt valstu vietējos vadītājus

© Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency

Lai Eiropas Savienība (ES) attīstītos un turpinātu pastāvēt, plānu apspriešanā un realizēšanā ir jāiesaista valstu lokālās autoritātes un vietējie vadītāji, Eiropas reģionu komitejas sēdē aicināja Eiropas Parlamenta Konstitucionālo jautājumu komitejas prezidente Danuta Marija Hubnere.

Viņa norādīja, ka ES nevarēs pastāvēt, ja negūs atbalstu no vietējiem iedzīvotājiem, un, lai būtu viņu atbalsts, ir jāiesaista lokālās autoritātes, lai cilvēki saprot, ka Briselē Eiropas Parlamentā strādā parasti cilvēki ar tādu pašu perspektīvu kā viņiem.

Hubnere uzsvēra, ka ES kopējā politika ir jāmaina no īstermiņa uz ilgtermiņa domāšanu un risinājumiem, jo patlaban ne viss ir noderīgi ilglaicīgai attīstībai. Viņa norādīja, ka atsevišķos gadījumos ilgtermiņa attīstību bremzē arī nacionālie mērķi, jo daži valstu vadītāji savā attieksmē pauž to, ka problēmas rada ES.

"Mēs pārāk bieži redzam, ka nacionālie līderi neizrāda vienotību, runājot par Eiropu, par reformu nepieciešamību, un tas bremzē progresu. Ja ES pastāv iekšējie konflikti, tas nepalīdz cilvēkiem uzticēties ES līderiem," pastāstīja Hubnere.

Hubnere pastāstīja, ka īpaši tas ir redzams pēc Lielbritānijas balsojuma par izstāšanos no ES - ir aktivizējušies populisti, kuri sniedz cilvēkiem nepatiesus solījumus un tādā veidā iegūst atbalstu no cilvēkiem, kuri ir neapmierināti ar Eiropas Parlamenta darbībām.

Viņa arī atzina, ka Eiropas Parlaments ir pieļāvis pārāk daudz kļūdu, lai radītu neuzticību ES, bet tieši tāpēc iedzīvotāji ir jāpārliecina, ka ES ir stabila un droša. Lai to panāktu, sabiedrība ir jāiesaista ES lēmumu pieņemšanā, un tas ir jādara, izmantojot Eiropas reģionu komitejas locekļus.

Šajā sēdē Eiropas reģionu komitejas locekļi atzina, ka ir nepieciešams uzlabot integrācijas politiku, strādājot tieši ar reģioniem un pilsētām, kā arī dodot lielāku brīvību valstīm to iekšienē.

Tāpat tika uzsvērts, ka globalizāciju nevar apturēt un cilvēkiem ir jāpierāda, ka ES ir vienīgā, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem darbvietas un drošību.