Līdz pirmdienai plāno pabeigt darbu KNAB dokumentu lietā

© f64

Dienesta izmeklēšanas komisija līdz 10.oktobrim plāno pabeigt darbu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) dokumentu lietā, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB šonedēļ paziņoja, ka, "atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju un dažādiem pieņēmumiem", ka KNAB esot pazuduši operatīvās izstrādes lietas materiāli, birojs informē, ka "valsts noslēpuma objekta nozaudēšanas fakts nav noticis".

KNAB arī norādījis, ka detalizētāks skaidrojums patlaban netiks sniegts, jo "izmeklēšanas komisija turpina darbu".

Uz jautājumu, vai KNAB var apstiprināt, ka viens no aktīvas operatīvās uzskaites lietas sējumiem atrasts, KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte aģentūrai LETA šonedēļ atbildēja: "Ievērojot Ministru kabineta noteikumos noteikto, ka izmeklēšanas materiālu slepenības pakāpe ir "Konfidenciāli", KNAB informācija par minēto jautājumu nav izpaužama."

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka operatīvās uzskaites lietas sējums atrasts turpat birojā. Līdz ar to KNAB sekretariāta vadītāja neatbildēja uz jautājumu, ko izveidotā komisija tagad izmeklē.

Lūgta precizēt, vai konkrētais paziņojums nozīmē, ka no KNAB nebija pazuduši nekādi dokumenti, KNAB pārstāve norādīja, ka "valsts noslēpuma objekta nozaudēšanas fakts nav apstiprinājies".

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar valsts noslēpumu saturošu dokumentu pazušanu no KNAB bija sākta iekšējā izmeklēšana. Birojs skaidro, ka dienesta izmeklēšanas komisija tika izveidota, "pamatojoties uz pieņēmumu, ka, iespējams, ir notikusi valsts noslēpuma objekta nozaudēšana".

Neoficiāla informācija liecināja, ka KNAB pazudis viens no aktīvas operatīvās uzskaites lietas sējumiem.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, pēc viņam veiktās operācijas atgriežoties darbā, tika solījis informēt sabiedrību "par publiski izskanējušo informāciju saistībā ar klasificētiem dokumentiem". Birojā aģentūra LETA skaidroja, ka Streļčenoks vakar esot atgriezies KNAB.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais