IKVD: Neviens pedagogs nevar tikt patvaļīgi atlaists

© F64

Neviens pedagogs nedrīkst tikt atlaists patvaļīgi un bez konkrēta iemesla, skaidrojot šodien valdībā akceptētos grozījumus Izglītības likumā, aģentūrai LETA sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) pārstāvis Ivans Jānis Mihailovs.

Viņš norādīja, ka nav iespējams paredzēt vērtēšanas kritērijus katrai situācijai, līdz ar to katra gadījuma, kas saistīts ar pedagoga darbu, vērtēšanai tiek piesaistīti eksperti. Tāpat Mihailovs uzsvēra, ka arī tā dēvētajās audzināšanas vadlīnijās un izglītības standartos minēti kritēriji, kas saistīti, piemēram, ar lojalitāti.

"Jautājums par lojalitāti, kā arī par darba kvalitāti prasa ekspertīzi - speciālisti hospitē mācību stundas, iztaujā pedagogu, skata, kā pedagogs strādā atbilstoši pedagoģijas principiem," skaidroja Mihailovs.

Viņš atzina, ka šodien pieņemtie grozījumi Izglītības likumā atvieglos situāciju izvērtēšanu, kā arī aizsargās bērnus, kad pedagoga darbība nav atbilstoša normatīvos vai standartos paredzētajam.

"Jāsaprot, ka, dzīvojot tiesiskā valstī, arī atbrīvošana no darba ir jāpamato. Minētie grozījumi noteikti neparedz to, ka pedagogus var atlaist patvaļīgi vai bez iemesla," pauda Mihailovs.

Viņš vairākkārt uzsvēra, ka gada laikā ir ļoti niecīgs fiksēto gadījumu skaits, kad nepieciešams izvērtēt pedagoga atbilstību. Līdz ar to Mihailovs, atsaucoties uz izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (V), sacīja, ka grozījumu mērķis "ir nevis sākt pedagogu atbrīvošanas kampaņu, bet gan pasargāt bērnus no atsevišķiem gadījumiem", kad pedagogs nepilda savus pienākumus.

Kā ziņots, valdība šodien akceptēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei vai arī izglītojamam netiek veidota atbilstoša attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais