Reizniece-Ozola: Ja deputāti nelems citādāk, nākamgad solidaritātes nodoklis netiks atcelts

© f64/ Dmitrijs Suļžics

Valdība piedāvājusi nākamgad saglabāt solidaritātes nodokli, tādējādi tas netiks atcelts, ja vien Saeimas deputāti nelems citādi, šodien domnīcas "Certus" rīkotajā forumā sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Finanšu ministre atzina, ka politiķu vidē progresivitāte ir ļoti pieprasīta un solidaritātes nodoklis ir tāds kā garants, ja nākotnē būs jāpieņem lēmums par nodokļu progresivitāti.

Saeimas pērn atbalstītais Solidaritātes nodokļa likums stājās spēkā šā gada janvārī. Solidaritātes nodokli piemēro darba ņēmēju atalgojuma daļai, kura pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu griestus. Tie patlaban ir 48 600 eiro.

Ieviešot šo likumu, tika skaidrots, ka likuma mērķis ir mazināt nodokļu regresivitāti darba ņēmējiem, pašnodarbinātajiem ar augstāku ienākumu līmeni, vienlaikus nodrošinot valsts pamatbudžeta ieņēmumus iedzīvotāju sociālās aizsardzības un nevienlīdzības mazināšanas pieaugošo vajadzību finansēšanai.

Uzņēmēju organizācijas aicinājušas solidaritātes nodokli atcelt.

Vairāki uzņēmumi un darba ņēmēji apstrīdējuši solidaritātes nodokļa ieviešanu konstitucionālajā tiesā, un Satversmes tiesa ierosinājusi vairākas lietas par atsevišķu Solidaritātes nodokļa likuma normu atbilstību Satversmei.

Latvijā

Saistībā ar e-adreses problēmām ir apzinātas amatpersonas, kuras nav atbildīgi pildījušas savus darba pienākumus, un tām līdz pirmdienai, 16.decembrim, ir jāiesniedz rakstiski paskaidrojumi, žurnālistus piektdien informēja Valsts digitālās attīstības aģentūras (VDAA) direktors Jorens Liops.

Svarīgākais