Lāča dēļ maz dalībnieku sēņošanas čempionāta Valgundē

© F64

Sēņošanas čempionātā, kas svētdien notika Jelgavas novada Valgundes pagasta Bulgārijā, piedalījās aptuveni 40 sēņotāji, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis.

Viņš atzina, ka sēņotāju skaits būtu bijis krietni lielāks, ja vien apkārtnes mežos iepriekš nebūtu manīts lācis.

"Tieši šajā mežā paviesojies lācis un droši vien iespējamā tikšanās ar viņu sēņotājus būs izbiedējusi,'' sacīja Dubrovskis.

Sacensību uzvarētājs žurnālists Juris Vaidakovs divās stundās salasījis 2,5 kilogramus sēņu, tādējādi nopelnot diplomu un balvu.

"Mūsu pusē mežs pasauss, līdz ar to galvenokārt ielasītas cūcenes, bet ir arī par kādam apšukungam," atzina pasākuma rīkotājs.

Sacensību mērķis ir popularizēt un attīstīt nacionālo tradīciju - sēņošanu -, sagādāt prieku aktīviem cilvēkiem, attīstīt sēņošanu kā sporta veidu un iepazīstināt dalībniekus ar skaistām sēņošanas vietām. Dalībnieku galvenais uzdevums ir savākt pēc iespējas vairāk sēņu pēc kopējā svara. Sēņotājiem nav atļauta iepriekšēja sēņu ievākšana, kā arī citu palīgu un palīglīdzekļu, izņemot naža un sēņošanas trauka, izmantošana sacensību laikā. Turklāt ceļš jāveic tikai kājām.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Valgundes pusē, manīts lācis. AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) meža meistars Mārtiņš Augusts ir pārliecināts, ka lācis ir tas pats, kas Jelgavas novada teritorijā manīts maija beigās - vientuļš paliels tēviņš -, kurš acīmredzot nav atgriezies savā mītnes vietā Sēlijā. Lācis varētu arī pārziemot Jelgavas pusē, jo meža masīvi, arī purvi, ir pietiekami plaši un turpinās Olaines novada teritorijā. Augusts atzīst, ka minētie meži ir arī sēņotāju un ogotāju iecienīti.

Latvijā

Pirms mēneša Saeimā ieradās ķīniešu delegācija. Ar tiem tikās vairāki deputāti, no sadarbības grupas ar Ķīnas parlamentu. Vairums no tiem gada sākumā devās pretrunīgi vērtētajā Pekinas sponsorētajā braucienā uz lielvalsti. Viņi uzklausīja prezentācijas un filmu par dzīvi Tibetā. Nepieminēti gan palika Ķīnai veltītie pārmetumi par cilvēku piespiedu pārvietošanām un pat spīdzināšanām reģionā, par ko cilvēktiesību aizsardzības organizācijas ziņo jau gadiem. Tikšanās tagad tiek izmantota lielvalsts propagandai, pasniedzot to, kā Latvijas atbalstu Tibetas jautājumā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Svarīgākais