Kāds vīrietis sociālajā tīklā facebook dalījies ar ierakstu, kurā pauž sašutumu par to, ka it kā nedzirdīgi tirgotāji ceļu remonta laikā Tukuma pusē autovadītājiem pārdod Latvijas karogam līdzīgu izstrādājumu.
Oskars Polmanis sociālajā tīklā facebook raksta: "Netālu no Tukuma, vietā, kur ir slēgta satiksme divos virzienos ceļa remonta dēļ, gar automašīnām staigā it kā nedzirdīgi vīrieši un piedāvā pa trim eiro nopirkt Latvijas karodziņam līdzīgu izstrādājumu. Pirmkārt, es kā uzņemuma, kas ražo Latvijas karogus, vadītājs esmu dusmīgs par šādu rīcību."
Vīrietis turpina un paskaidro savu dusmu iemeslu. "Šie karodziņi nav Latvijas karogi, bet gan Latvijas karogam līdzīgs izstrādājums, proti, tā proporcija nav 1:2 kā noteikts mūsu valsts likumā. Man nebija laika to izmērīt, bet to ir viegli pārbaudīt, pārlokot karodziņa īsāko malu pa diognāli uz pusēm. Šī karoga proporcija izskatās, ka ir 2:3 (šāda proporcija ir Austrijas karogam), kas nozīmē, ka tas nav Latvijas karogs. Uzdodot šo izstrādājumu par Latvijas karogu, nevien tiek zaimots mūsu valsts galvenais simbols, bet arī pārkāpta virkne likumu. Mēs uzņēmumā ar putām uz lūpām cenšamies ievērot, lai karogs būtu pareizā tonī, pareizā proporcijā, nemeklējot attaisnojumus. Bet šeit, lūk, var, visdrīzāk uz melu rēķina, censties nopelnīt uz cilvēku līdzjūtības un nezināšanas rēķina, viņus vienkārši apkrāpjot. Diemžēl ir situācija, ka šādus Latvijas karogam līdzīgus izstrādājumus pārdod arī veikalos un piedāvā vairāki vairumtirgotāji. Konkrētais piedāvātais izstrādajums vairumtirdzniecības bāzē maksā ap 20 centiem, taču šeit to pārdod par 3 eur."
Ieraksta autors arī lūdz šos karodziņus nepirkt un norāda, ka nebūtu dusmīgs, ja šis izstrādājums tiešām atbilstu visām likumā noteiktām prasībām.
Jāpiemin, ka līdzīgus karogu tirgotājus cilvēki ievērojuši arī Aizkraukles un Kokneses pusē, kur ceļa remondarbu laikā šādu karogu tirdzniecību ceļa malā veikuši gan vīrieši, gan divas meitenes.