AS "KVV Liepājas metalurgs" vēl aizvien nav iesniedzis tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu, kas liek domāt, ka "KVV Liepājas metalurgs" apzināti vilcina laiku, aģentūrai LETA atzina metalurģijas uzņēmuma kreditors SIA "FeLM".
"FeLM" kā uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" kreditors veic normatīvajos aktos paredzētās darbības, lai nodrošinātu savu interešu aizsardzību, un līdz šim nekādas pretenzijas no uzņēmuma īpašnieku puses neesot izteiktas un tādām arī neesot pamata.
"FeLM" ieskatā patlaban, svarīgākais "KVV Liepājas metalurga" nākotnei ir tālākā virzība ar tiesiskās aizsardzības procesu vai ierosināto uzņēmuma maksātnespējas lietu.
Lai arī jau ir augusta vidus, tomēr "FeLM" vēl aizvien nav saņēmusi "KVV Liepājas metalurg" īpašnieku gatavoto tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu, kas tiem būtu jāsaskaņo ar kreditoriem pašu ierosinātajā uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa lietā.
"Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna nesniegšana liek pamatoti domāt, ka "KVV Liepājas metalurgs" apzināti vilcina laiku," uzskata "FeLM".
Kā ziņots, "KVV Group" vērsīsies starptautiskajā tiesā ar pretenzijām saistībā ar metalurģijas uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" pieteikto maksātnespēju, aģentūru LETA informēja "KVV Group" preses sekretāre Nataļja Napadovskaja.
Kā norāda uzņēmumā, vienīgais veids, kā "KVV Group" varot aizsargāt savas vairāk nekā 35 miljonus eiro lielās investīcijas un biznesa reputāciju, ir starptautiskā arbitrāža. Patlaban, turpinot sagatavošanās procesu arbitrāžas strīdam pret Latviju, "KVV Group" advokāti pabeidz pierādījumu bāzes noformēšanu
"Manipulācijas ar ķīlas īpašumiem, iepriekšējo periodu parādi, kas "KVV Group" tika uzspiesti, priekšlaicīga finanšu garantiju pieprasīšana 13 miljonu eiro apmērā, vienpusējas sarunas ar potenciālajiem investoriem liecina par to, ka valdības amatpersonas darījušas visu, lai izspiestu no "KVV Liepājas metalurga" tā likumīgos īpašniekus," norāda uzņēmumā.
Vienlaikus "KVV Group" veic visas iespējamās darbības, lai strīdīgos jautājumus noregulētu ārpustiesas ceļā, saglabājot mierizlīguma iespēju un neiesaistot savu investora tiesību aizsardzībā Eiropas Komisijas izpildvaras institūcijas.
Kā ziņots, Liepājas tiesa 30.jūnijā pieņēmusi lēmumu ierosināt metalurģijas uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) lietu. Līdz nolēmuma pieņemšanai TAP lietā tiesa apturējusi tiesvedību uzņēmuma maksātnespējas lietā, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Velga Lūka.
TAP lietā līdz 30.augustam ir noteikts termiņš TAP pasākumu plāna izstrādāšanai un saskaņošanai ar kreditoriem.
LETA jau ziņoja, ka Liepājas tiesā pieteikta metalurģijas uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespēja. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsusies AS "G4S Latvia".
Šā gada 17. un 24.maija Ministru kabineta sēdēs tika izskatīts Privatizācijas aģentūras (PA) un "FeLM" sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Finanšu ministriju sagatavotais ziņojums par aktuālo situāciju saistībā ar "KVV Liepājas metalurga" parādu restrukturizāciju. Valdība pieņēma zināšanai, ka "KVV Grupas" piedāvātie saistību restrukturizācijas nosacījumi nav pieņemami un jāstrādā pie citiem risinājumiem uzņēmuma darbības atjaunošanai.
"KVV Grupas" izteiktie priekšlikumi paredz būtisku valsts līdzdalību uzņēmuma darbībā bez uzņēmuma vadības kontroles nodošanas, kā arī nodokļu atlaides un citus pasākumus, kas var tikt vērtēti kā neatļauts valsts atbalsts.
Patlaban papildu riskus "KVV Liepājas metalurga" darbībai rada arī nenodrošināto kreditoru prasījumi un iespējamā maksātnespējas ierosināšana, norāda PA. Valsts puses pārstāvji uzskata, ka "KVV Liepājas metalurga" īpašniekiem nekavējoties jāiesniedz risinājums, kas ļautu novērst šobrīd konstatējamās uzņēmuma maksātnespējas pazīmes.