Pašreizējā situācijā atbalstāmāka ir nevis minimālās darba algas, bet gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma paaugstināšana, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK).
"Par optimālu minimālās algas līmeni tiek uzskatīta alga aptuveni 40% apmērā no vidējās algas. Pārsniedzot šo līmeni, tiek apgrūtināta uzņēmējdarbība. Otra problēma - minimālā alga parasti tiek piemērota viszemākās kvalifikācijas, zemākās atbildības un zemākās darba intensitātes līmenī nodarbinātajiem," aģentūrai LETA skaidroja LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Viņa norādīja, ka, ceļot minimālo algu, ir nepieciešams palielināt visu atalgojuma kaskādi, pretējā gadījumā pastāv risks, ka samazināsies motivācija darbiniekiem celt kvalifikāciju, uzņemties lielāku atbildību un iesaistīties augstākas intensitātes darbā.
Saskaņā ar jaunākajiem statistikas datiem 2016.gada martā vidējā alga Latvijā bija 854 eiro. Tātad minimālā alga ir 43,3% no tās un nav zemāka par optimālo līmeni, skaidroja Meņģelsone un piebilda, ka, raugoties no sabalansētas ekonomikas skatpunkta, minimālās algas paaugstināšana kļūs aktuāla tad, kad vidējā alga sasniegs 925 eiro.
"Latvijas problēma ir nepietiekams investīciju apjoms efektīvās