Valdība akceptē jauno KNAB priekšnieka pretendentu atlases kārtību

© F64

Ministru kabinets (MK) otrdien apstiprināja jauno Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka pretendentu atlases un vērtēšanas kārtību.

Jautājumā par izšķirošo konkursa komisijas locekļa balsi ministri piekrita piedāvājumam, ka tāda netiek noteikta nevienam no komisijas locekļiem un pretendents tiek virzīts akceptēšanai valdībā ar balsu vairākumu. Tomēr tiks pieļauta arī situācija, ka ministriem tiek piedāvāts izšķirties starp diviem kandidātiem, kuri ir saņēmuši visaugstāko punktu skaitu. Sākotnēji bija diskusija, vai izšķirošo balsi jeb divas balsis piešķirt komisijas vadītājam - Valsts kancelejas direktoram vai ģenerālprokuroram.

Tāpat šodien valdībā diskusijas raisīja jautājums par KNAB priekšnieka kandidāta nevainojamu reputāciju - vai tam ir nepieciešami kritēriji, vai arī nevainojama reputācija ir tas pats, kas pielaide valsts noslēpumam. Tomēr tika panākta vienošanās, ka komisijai būs jāpieņem lēmums, vai pretendentam ir vai nav nevainojama reputācija.

Iepriekš Ministru kabineta (MK) komiteja no kārtības projekta nolēma svītrot punktu, kurš paredzēja, - ja konkursa otrajā kārtā visiem pretendentiem novērtējuma rezultāts ir mazāks nekā 40 punkti, komisija pieņem lēmumu par konkursa izbeigšanu bez rezultāta.

Valdības akceptētā kārtība paredz, ka 15 punktus varēs iegūt, ja pretendentam ir vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā valsts pārvaldē vai tiesībaizsardzības jomā. Maksimālais punktu skaits - desmit - tiks piešķirts, ja pretendenta padotībā esošo darbinieku skaits ir lielāks par 100.

Maksimālo punktu skaitu - desmit - varēs piešķirt, ja pretendents mērķtiecīgi definēs personiskos attīstības mērķus, balstoties uz iestādes vai struktūrvienības attīstības mērķiem. Tāpat kandidātam tiks noteiktas priekšrocības, ja viņš "regulāri un apzināti apmeklējis mācību un izglītojošos pasākumus gan Latvijā, gan ārvalstīs, lai papildinātu zināšanas un prasmes vadības kompetenču jautājumos un profesionālajos jautājumos, tostarp korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā, kā arī piedalījies projektos vai pasākumos, konsultējot citu valstu speciālistus".

Iepriekšminētais punktu skaits tiks piešķirts, ja pretendents ir pierādījis spēju pieņemt nepopulārus lēmumus patstāvīgi un atbildīgi, tostarp arī paaugstināta stresa situācijās, tas ir, situācijās, kad ir bijis mēģinājums prettiesiski ietekmēt lēmuma pieņemšanas rezultātu. Tāpat augstāk tiks vērtēts, ja kandidāts, izvērtējot riskus, spējis pieņemt lēmumu situācijās, kad nav pilnīgas informācijas.

Tikpat lielu punktu skaitu varēs iegūt, ja pretendentam ir pieredze cilvēkresursu attīstības ilgtermiņa plānošanā iestādē - ja viņš būs iniciējis, plānojis cilvēkresursu attīstību, kā arī nodrošinājis rezultatīvu un efektīvu cilvēkresursu attīstības pasākumu ieviešanu. Šādus punktus varēs iegūt, ja pretendentu raksturo padoto iedvesmošana un aizraušana kopīgam darbam, tostarp analizējot dažādas darbinieku motivēšanas iespējas, mācību vajadzības, vienlaikus uzņemoties pilnu atbildību par komandas darba rezultātiem.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Svarīgākais