Vēstniece: Ieguvumi no dalības OECD atsvērs Latvijas iemaksas organizācijā

© SCANPIX

Ieguvumi no dalības Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) atsvērs Latvijas iemaksas organizācijā, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas vēstniece OECD Ivita Burmistre.

Burmistre skaidroja, ka jau pēc pozitīvā OECD lēmuma Latvija tiek iekļauta dažādos organizācijas salīdzināmajos pētījumos, kas starptautiski bauda ļoti augstu atpazīstamību un uzticību, tostarp no investoru puses. "Līdz ar to - jā, dalības maksa sedz visus tos potenciālos ieguvumus, kurus vēlamies saņemt savas ekonomikas un tautsaimniecības attīstībai, kā arī konkurētspējas veicināšanai," sacīja diplomāte.

Vēstniece norādīja, ka par to ļoti intensīvi diskutēts ar uzņēmējiem, viņus pārstāvošajām organizācijām, Ārvalstu investoru padomi, kā arī banku ekspertiem. "Viņi ir vienisprātis, ka dalība OECD atstās pozitīvu ietekmi uz Latvijas finanšu situāciju, padarot valsti pievilcīgu ārvalstu uzņēmēju acīs. Tāpat tā sūta pozitīvu signālu mūsu pašu reģionam," uzskata vēstniece.

Vaicāta, vai nepastāv bažas, ka pēc pievienošanās OECD rekomendācijas nepaliks atbildīgo nozaru ministriju atvilktnēs, Burmistre teica, ka šādu bažu neesot. "Varu ar pilnu atbildību sacīt, ka nozares ministrijām ir vēlme un spēja aktīvi piedalīties OECD darbā, kā arī aizstāvēt Latvijas intereses. Arī Ārlietu ministrija turpinās būt koordinējošā institūcija darbam ar OECD, līdzīgi kā līdz šim. Pašā iestāšanās procesā esam guvuši starptautiski atzītu ekspertu ieteikumus, taču no mums pašiem būs atkarīgs, cik un kā tos ieviesīsim dzīvē," izteicās diplomāte.

Vēstniece norādīja, ka kopā ar nozaru ministrijām sagatavots rīcības plāns, kas jau tuvākajā laikā tiks iesniegts Ministru kabinetā. Tur būs minēti konkrēti termiņi, kas lēmumu pieņēmējiem kalpos par atskaites punktu.

Viņas ieskatā rīcības plāns ne tikai palīdzēs valsts institūcijām plānot savu darbu, bet tas būs arī instruments plašākai sabiedrībai, lai sekotu līdzi padarītajam.

"No Ārlietu ministrijas puses esam pārliecināti, ka ir jāsāk izmantot iestāšanās procesā iegūto ekspertīzi. Tas ir jāņem vērā mūsu politikas veidotājiem un lēmumu pieņēmējiem," uzsvēra Latvijas vēstniece.

Svarīgākais