Komentāri / Vjačeslavs Dombrovskis: jāizvēlas mūsu stratēģiskais attīstības virziens
 

10 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

zzj
Vai tad Latvija pati var izvēlēties savu virzienu? Kamēr Lielais austrumu tirgus mums ir slēgts politiski, bet rietumu - ekonomiski, tikmēr mēs varam tikai pļāpāt par to, kā būtu, ja būtu....
27.jūlijs 2016, 8:45 Atbildēt
mmuļķu zeme
ak ta beidzot viens lika Ventspili par piemēru...tur taču" krāpnieks" pie varas,vajag ākstu Kaimiņu tur iefiltrēt.Redzēsim kādas investīcijas šis tur piesaistīs.
27.jūlijs 2016, 9:23 Atbildēt
EEmīlija
Vēlēšanas tak vairs nav tālu. Kad valstij kā tādai gals rādās jau teju vai ar roku sasniedzams - sāksim domāt par stratēģisko attaīstību? Pēdējos piecpadsmit gados Praktiski realizētās stratēģiskās likvidēšanas vietā? Kādi plāni un kādēļ, ir vispār vajadzīgi valstij, kas pagaidām ķepurojas virs ūdens tikai tāpēc, ka valdība sekmīgi atbrīvojas no tai (nevis valstij) nevajadzīgi apgrūtinoša balasta - valsts iedzīvotājiem. Kāda velna dēļ tad abi Dombrovski burtiski pirms dažiem gadiem gaisu jauca ar pompu propagandējot viņu vadībā par miljoniem izstrādāto " "NAPu- Nacionālās Attīstības Plānu" ? Vai ta reiz nepietiek jaukt gaisu?
27.jūlijs 2016, 9:35 Atbildēt
334
Tukša muldēšana.
27.jūlijs 2016, 10:21 Atbildēt
llasu
Latvijas novadu ekonomika nekad nebūs tāda kā Rīgas ekonomika. Rīgā veidojas sinerģētiskais efekts kuru pastiprina administratīvās kapacitātes milzīģa klātbūtne. Bez jebkādas korupcijas (kura ir), tikai Saeimas ,MK ,ministriju ierēdņu darba algas uztur lielu skaitu skaistumkopšanas salonu ,autoīrētavas ,servisus ,dažādu kultūras saietu noriti utt. .Ap nosaukto un nenosaukto faktoru bloku rosās nekustāmā īpašuma ,apdrošināšanas un banku ierēdņu masa ,virpuļo vēstniecību aprūpe ,tūrisms .Un viss ceļ vidējo dzīves līmeni. Laukos un attālāk no Rīgas ,īpaši austrumu virzienā ,nekā tāda nav un nebūs.Tur Preiļu siers ,kokizstrādes un apstrādes daži uzņēmumi ,graudkopji ,transportfirmiņas .Apgrozījuma apjomi nav salīdzināmi ,tiem nav masas un mēroga efekta.Ventspils , arī Liepāja ,pilnīgi cita saruna,efektu dod ģeogrāfiskais novietojums ,ostas. Ventspilī pārdomāta darba vietu izveide apstrādājošajā rūpniecībā ,mērķtiecīgi tādu produktu meklējumu kuru izstrāde ļauj tos iekļaut starptautiskajos "pievienotās vertības ķēžu " sistēmu posmos.Piemēram , elektronikas izstrādājumi ,dažādu mašīnu detaļas un komplektējošie bloki. Prāmju līnijas iekļauj šos ražojumus ātro un laikā precīzo piegāžu tīklos .Veidojas šo pilsētu tirgu vietējo produktu piegāžu tīkls,zemnieki ap šīm pilsētām mērķtiecīgi audzē svaigus dārzeņus ,augļus,ogas ,citus produktus. Attiecībā uz stratēgijām ,tās nav un nevar būt konstantas. Nepārtraukti notiek inovatīvu risinājumu meklējumi un laiku pa laikam efektivitātes "sprādzieni" kurus neviens nespēj precīzi paredzēt. Bet tieši tie maina stratēgiju dominantes.Reakcija te ļoti svarīga un to mēdz dēvēt par ielekšanu vilciena sakumvagonā ,pēdējā ,un var arī nokavēt.
27.jūlijs 2016, 11:26 Atbildēt
MMarats
Nekā tā gandrīz vairs nav, un būs vēl mazāk. Un nebūs vispār. Ostas un dzelzsceļus jau pēc pāris gadiem varbūt vajadzēs slēgt vispār - tāpat, kā to dara ar "nerentablajām" skolām, ciemiem un ceļiem. Jo labi apmaksātie šodienas varavīri ir izvēlējušies citu ceļu (par ko viņiem laikam maksā vislabāk) - apriet un kaitināt kaimiņus, kas vēsturiski visai īsā laika periodā divreiz ir uzdāvājis neatkarību. Par ko ir sapņojušas, smagi cīnījušās un pagaidām veltīgi upurus nesušas un asinis lējušas daudz lielākas tautas. Kaut vai tie paši baski, kurdi, katalonieši, utt., utt., utt.,. Bet bez sadarbības ar šo labvēlīgo kaimiņu visi sapņi ir tikai izlūzijas. Atliek tikai viens ceļš - uz kādreiz neatkarīgo valstu kapsētru.
27.jūlijs 2016, 13:50 Atbildēt
IIM
Jāizvēlas mūsu stratēģiskais attīstības virziens?
Kas tad esam tie mēs? Vai tie mēs vēl vispār esam? Sajūta drīzāk ir tāda ka no tiem mums nekā vairs i nava. Esam atvērti un atvērušies, esam sķīdināti un izšķīdiši globālajā ekonomikā. Kas pa to globālo putru vairs var sameklēt kur esam tie mēs un kur neesam.
Tā ka, manprāt, pirms izvēlēties virzienu vispirms vajadzētu atkal savākt mūs, un mums savākties zem mēs, un tikai tad dot virzienu. Dot virzienu nekādā gadījumā vairs ārā mums nešķīst globālajā pasaules ekonomikā. Tas ir neaizvērties uz pasauli, bet kontrolēt un skatīties gan, kas mums pienāk, un no kā mums pienāk, un no kā mums paliek tikai mazāk vien. Tas ir noorientēt vispirms savu ekonomiku līdz skaidram "mēs, mūsu", un tad noorientēt "mūsu" ekonomikas attiecības ar globālo ekonomiku. Tak tikai loģiski, tā teikt, paskatīties kas mēs esam un kur mēs esam.
Nevis kā līdz šim kad maucam tik tik tā un tādā virzienā kā kāds mums pasaka priekšā absolūti nedomājot ko tāda akla maukšana pēc citu ieteikumiem mums , pie absolūtas neapjēgas kas tie mēs un kur tie mēs, dod vai dos.
27.jūlijs 2016, 19:51 Atbildēt
DDrellis
Mūsu labešu stratēģiskais virziens jau daudzus gadsimtus ir, pakāpjoties uz tautiešu pleciem, censties izpatikt svešiem kungiem, cerībā, ka tie novērtēs iztapību ar kādu grasi vai virsvagara amatu.
28.jūlijs 2016, 23:47 Atbildēt
IIM
Un vispār, kāda jēga meklēt to kā nav?
Visi meklē attīstības virzienu. Kā saka mēs meklējam, viņi meklē, viņas meklē, investori meklē, bankas meklē, lieli naudas maisi meklē. Visi meklē, bet atrod tikai retais, un tad ar tik kādu retu un maziņu, un īsu laiku vien.
Attīstības virziens, kā likums, ir meklējams tur kur ir spējīgs pircējs. Bet kur tagad vairs ir spējīgs pircējs? Nekur vairs, visur tikai vieni parādnieki un nabagi. Pat bagātā Vācija atstājot nākamai paaudzei 2500 miljardus parādos.
Saujiņa bagāto jau gan atrastos, bet tiem atkal viss ir jau tā sapirkts ka neko vairs i nevajag. Rūpē tiem cita un tā pati, virziena meklēšana, kur likt to kas paliek pāri, kur ieguldīt. Respektīvi, ir nauda, vai nav nauda, visi meklē virzienu, bet virziena ta nava vairs. Bet ja nava, tad ko pa velti meklēt? Tā ka manprāt līdzēt te vairs var tikai viens "lielais" krahs.
Ne meklēt tagad vajag, bet gaidīt vajag, vajag gaidīt "lielo" kas nāks un nolīdzinās atkal visu kas laika gaitā ir tapis pār mēru nelīdzens.
29.jūlijs 2016, 12:19 Atbildēt
SSerzh
Ваше направление развития - пустая болтовня на тему 'Русские придут ' и повальное воровство. После нас хоть потоп. Еще 20-30 лет и Латвии как государства не будет.
29.jūlijs 2016, 15:42 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!