EP deputāti prasīs atvēlēt līdzekļus dažādu krīžu risināšanai

© Scanpix

Eiropas Savienībai (ES), atjauninot daudzgadu tēriņu plānu, jānodrošina iespējas veiksmīgi risināt neparedzētas krīzes, piemēram, masveida migrāciju, terorismu un jaunatnes bezdarbu, tā šodienas rezolūcijā par plānoto Daudzgadu finanšu shēmas pārskatīšanu gatavojas paust Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota, daudzgadu finanšu shēma (MFF) 2014.-2020.gada periodam ir jāpadara elastīgāka, lai ES spētu strauji reaģēt uz krīzēm, kas netika prognozētas shēmas pieņemšanas laikā, piemēram, migrācijas un bēgļu krīzes, terorisms un iekšējās drošības problēmas, krīze lauksaimniecībā vai ilgstoši augsts bezdarba līmenis, jo īpaši jauniešu vidū, teikts rezolūcijas projektā.

EP deputāti aicina uz budžeta stratēģiju pēkšņu krīžu risināšanai. Viņi norāda, ka resursu trūkuma dēļ ES bijusi spiesta pieņemt ārkārtas instrumentus, kas radījis demokrātiskās kontroles un pārskatāmības problēmu ES.

Viņi piedāvā ES budžetā izveidot pastāvīgu krīzes rezervi, lai izvairītos no vajadzības pieņemt ārkārtas instrumentus vai veidot trasta fondus. Tekstā arī aicināts turpināt diskusiju par "pašu resursiem".

Rezolūcijas projektā EP deputāti norāda, ka izmaiņas, ko ieviesīs Daudzgadu finanšu shēmā, bez kavēšanās jāīsteno 2017.gada budžetā. Viņi arī prasa, lai, negaidot izstāšanās sarunu ar Lielbritāniju iznākumu, Eiropas Komisijai informētu EP par "Brexit" ietekmi uz ES budžetu.

Latvijā

Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

Svarīgākais