"Vienotības" Liepājas nodaļa nemierā, ka Viņķeli neizslēdz no partijas

© Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

"Vienotības" Liepājas nodaļa nav apmierināta ar partijas valdes lēmumu neizslēgt no politiskā spēka Saeimas deputāti Ilzi Viņķeli par partijas statūtu pārkāpumu, taču atkārtoti viņas izslēgšanu neprasīs, aģentūru LETA informēja Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

Iesniegumu ar aicinājumu izskatīt Viņķeles un Lolitas Čigānes izslēgšanu no partijas iepriekš iesniedza Liepājas, Neretas un Rēzeknes nodaļas, kā arī atsevišķi Rīgas nodaļas biedri, kā iemeslu minot to, ka Viņķele un Čigāne valdības veidošanas laikā esot rīkojušās pret partijas statūtiem un ētikas principiem, darbojoties ārpus partijas valdes mandāta vai frakcijas atļaujas.

"Pēc mūs domām, partijas statūtu pārkāpumi šajā gadījumā bija pietiekami smagi, lai nepietiktu tikai ar aizrādījumu, - mēs prasījām citu, galēju rīcību un šim valdes lēmumam nepiekrītam, jo tas rada precedentu, ka jebkurš no "Vienotības" 2500 biedriem var rīkoties tāpat, un diez vai tas partijai nestu augļus," atzina Robežnieks. Viņš atgādināja, ka iepriekš "Vienotības" Ētikas komisija rekomendēja partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Viņķeli.

Lai gan Liepājas nodaļa šim partijas valdes lēmumam nepiekrīt, tā atkārtoti neprasīs lemt par Viņķeles izslēgšanu saistībā ar šo pašu gadījumu, skaidroja Robežnieks.

Kā ziņots, partijas "Vienotība" valde vienojās, ka Saeimas deputāte Viņķele netiks izslēgta no politiskā spēka.

Gan Viņķelei, gan Čigānei izteikts brīdinājums par partijas statūtu pārkāpumu, aģentūrai LETA sacīja "Vienotības" priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Abām deputātēm izteiktais brīdinājums ietver arī norādījumu, ka nekoleģiāla rīcība turpmāk nav pieļaujama, norādīja Piebalgs. Valdes sēdē tika rosināta diskusija par amatu ieņemšanas ierobežojumiem, bet atbalstu šāds rosinājums neguva.

Partijas valde atbalstīja Piebalga ierosinājumu par brīdinājuma izteikšanu, kurš to uztver kā lielākas uzticības došanu viņam kā partijas priekšsēdētājam nosprausto mērķu sasniegšanai. Izvirzītie mērķi paredz "Vienotības" nostiprināšanos kā partijai un iekšējo ķīviņu izbeigšanos.

Iepriekš tika nolemts, ka jautājumu par Viņķeles izslēgšanu no partijas vērtēs jaunievēlētā politiskā spēka valde pēc 4.jūnijā notikušā kongresa.

Iepriekš "Vienotības" Ētikas komisija nolēma rosināt partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Viņķeli. Ētikas komisijas pārstāvji savu lēmumu līdz šim bija izvairījušies komentēt. Komisijas lēmums bija rekomendējošs.

Savukārt, izvērtējot jautājumu par deputātes Čigānes iespējamo izslēgšanu no partijas, Ētikas komisija iepriekš plānoja rosināt izteikt viņai rājienu un liegt uz gadu ieņemt amatus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto "Vienotības" Saeimas frakcijas opozicionāru sešinieku, kas valdības veidošanas laikā uzstāja uz nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK dalību koalīcijā, kā arī neatbalstīja partijas līderes Solvitas Āboltiņas kandidatūru premjera amatam. Arī citos jautājumos "sešinieks" mēdza neatbalstīt partijas vadības lēmumus.

Latvijā

Elektronisko sakaru un informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzēja "Bite Latvija" maijā ieviestais bezmaksas drošības risinājums līdz šim ir bloķējis jau 250 tūkstošus telefonkrāpnieku zvanu savā tīklā. Novembrī vien "Bite Latvija" bloķēja 95 tūkstošus krāpniecisku zvanu, kas vidēji ir 130 krāpniecības mēģinājumi stundā jeb 3100 zvanu dienā.

Svarīgākais