Kad saukt "ātro" palīdzību?

Laikā, kad lauku rajonos un pilsētās krasi tiek samazināts medicīniskās palīdzības apjoms, ko sniedz veselības aprūpes iestādes, vai pat tiek likvidētas slimnīcas, iedzīvotājiem būtu svarīgi zināt, kā rīkoties krīzes situācijā un kādos gadījumos izsaukt ātro palīdzību?

Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes sniedz palīdzību gadījumos, kad ir pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās. Tā var būt pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums, vai pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, pēkšņs elpas trūkuma, smakšanas lēkmes vai aizdusa, auksti sviedri, samaņas zudums; pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.

Tāpat iemesls ātrās palīdzības izsaukšanai ir pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja, kā arī pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi, pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi

Ātrā palīdzība ir jāsauc arī ja ir pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums, dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.

Mediķu palīdzību noteikti ir tiesīga saņemt sieviete, kurai sākušās dzemdības, lai viņu nogādātu uz dzemdību nodaļu.

Svarīgākais