Izglītības ministra Kārļa Šadurska (V) piedāvātās pedagogu algu un skolu reformas neatbalsta gandrīz puse iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas "GfK Baltic" sadarbībā ar aģentūru LETA veiktā interneta aptauja.
Ministra iecerētās reformas pedagogu atalgojuma sistēmā un skolu tīklā neatbalsta 46% iedzīvotāju, tostarp 21% aptaujāto norādījuši, ka pilnībā neatbalsta reformu plānus. 4% aptaujāto pauduši pilnīgu atbalstu reformu plāniem, 19% norādījuši, ka drīzāk atbalsta, bet pārējai aptuveni trešdaļai aptaujāto nav bijis viedokļa par iespējamām pārmaiņām izglītības jomā.
Latviešu un citu tautību pārstāvju attieksme šajā jautājumā bijusi visai līdzīga: no latviešiem atbalstu skolotāju algu un skolu reformām pauduši 23%, bet negatīvi noskaņoti bija 46% aptaujāto. Savukārt starp cittautiešiem reformas atbalstījuši 21%, bet pret bijuši 48% aptaujāto.
Līdzīgi būtiskas atšķirības nebija vērojamas arī sieviešu un vīriešu viedokļos. No sievietēm izglītības jomas reformas atbalsta 20% aptaujāto, bet pret ir 48%, savukārt no aptaujātajiem vīriešiem reformām atbalstu pauduši 25%, bet negatīvi noskaņoti bijuši 45%.
Salīdzinoši kritiskāk pret skolotāju algu un skolu reformu plāniem bija noskaņoti vecāka gadagājuma aptaujātie. Relatīvi mazāk negatīvo vērtējumu reformām bija vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem, kurā gan bija vērojams arī lielāks to aptaujāto īpatsvars, kam nebija viedokļa par reformām.
Tāpat negatīvāks noskaņojums pret reformām bijis vērojams starp precētajiem vai kopā ar partneri dzīvojošajiem respondentiem un aptaujātajiem, kuriem ir nepilngadīgi bērni.
Reģionu griezumā aptaujāto viedokļi par izglītības reformām būtiski neatšķiras, taču viszemākais atbalsts izmaiņām bijis Vidzemē.
Aptauja tika veikta internetā maija beigās, aptaujājot 801 Latvijas iedzīvotāju-interneta lietotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem.
Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija Šadurska vadībā izstrādājusi jaunu pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeli, kas balstās jau esošajā kārtībā. Iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju. IZM ir aprēķinājusi, ka, īstenojot atalgojuma reformu, zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, no 420 eiro kāpjot līdz 680 eiro.