2.lapa
ENAP pārstāvji stāstīja, ka maksātnespējas procesa administratori parasti vēršas policijā par parādnieku pārstāvju rīcību, piemēram, par dokumentu neiesniegšanu, kā arī par novešanu līdz maksātnespējai.
Runājot par tendencēm, tika norādīts, ka maksātnespējas lietās parādās fiktīvie kreditori, kuriem parāda summas ir daudz lielākas nekā citiem kreditoriem. Tāpat vērojamas arī reiderisma tendences.
Policija ir konstatējusi, ka Maksātnespējas likumā nav noteikts administratoru kontroles mehānisms, jo pēc būtības administratori lēmumus pieņem vienpersoniski, kas rada risku administratoru negodprātīgai rīcībai. ENAP pārstāve izteicās, ka "administratorus it kā uzrauga visi, bet tajā pašā laikā neviens", līdz ar to jāuzlabo kontroles funkcijas.
Tāpat kā problēmjautājumu policijas pārstāvji norādīja, ka noziedzīgi nodarījumi maksātnespējas jomā tiek kvalificēti kā mazāk smagi, kur paredzētās sankcijas ir minimālas, līdz ar to personas netiek atturētas no noziedzīgu darbību veikšanas.
Maksātnespējas lietas diezgan slikti "virzās uz tiesu", sēdē piebilda ENAP pārstāvji.
Siliņa papildināja, ka tiek domāts par izmeklētāju izglītošanu, lai uzlabotu darba kvalitāti šo lietu izmeklēšanā. Viņa arī uzsvēra, ka bez kvalitatīviem auditiem nav iespējams izmeklēt šos procesus un te vajadzētu meklēt risinājumu, jo policija to nav spējīga darīt.
Ministrijas parlamentārā sekretāre arī piebilda, ka pavisam noteikti pašiem administratoriem būtu vajadzīga pašattīrīšanās.