Kultūras ministrijai (KM) ir nepieņemami, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jaunajā pedagogu modelī ir izdomājusi atteikties no kultūrizglītības, tādēļ tiks strādāts, lai tā modelī atgrieztos, uzsver kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).
Atklājot ministrijas apbalvojuma pasniegšanu kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem un viņu skolotājiem, ministre uzsvēra, ka vienotai pedagogu reformai vajadzētu nozīmēt vienādu attieksmi pret visiem pedagogiem.
"Ceru, ka šajā gadā būsim vienoti. Paldies, ka ar savu darbu un talanta sasniegumiem iedvesmojat, jo tas rada pārliecību, ka šis darbs ir jādara," audzēkņiem un viņu skolotājiem sacīja ministre.
Jau ziņots, ka IZM, kas šonedēļ nāca klajā ar jauno pedagogu algu reformas variantu, pagaidām nav spējusi vienoties ar KM par finansējuma avotu kultūrizglītības pedagogu algu palielināšanai.
IZM ieskatā nauda kultūras ievirzes pedagogu algu paaugstinājumam jāmeklē KM, līdz ar to aktuālajā algu reformas modelī IZM papildu iezīmēto mērķdotāciju paredzējusi tikai vispārējās izglītības, kā arī piecus līdz sešus gadus vecu bērnu pedagogu algu palielināšanai.
Aģentūrai LETA IZM skaidroja, ka ministrija finansējumu profesionālās ievirzes pedagogiem meklēs savos resursos, tādējādi mēģinot nodrošināt arī šo pedagogu atalgojuma palielināšanos. Savukārt līdzekļi KM pārraudzībā esošo izglītības iestāžu pedagogu algu palielinājumam IZM ieskatā jāmeklē pašai KM.
Savukārt KM ieskatā pedagogiem atalgojums ir jānosaka pēc vienotiem principiem un metodes, tādējādi nodrošinot sistēmas pārskatāmību un atsevišķos sektoros strādājošos pedagogus nenostādot sliktākos apstākļos.
KM uzsvēra, ka pēc pašreizējā IZM priekšlikuma kultūrizglītības sistēmas pedagogu atalgojums modelī nav ietverts, līdz ar to tā vēršot uzmanību uz to, ka minētais attiecas ne tikai uz KM skolām, bet vidējās izglītības līmenī arī uz divām pašvaldību skolām - Valmieras Mākslas skolu un Daugavpils "Saules skolu", kā arī visām pašvaldībām, kuras ir nodibinājušas kopumā 147 profesionālās ievirzes mākslas un mūzikas skolas.
Ņemot vērā IZM prasību līdzekļus kultūrizglītībai meklēt KM budžetā, KM uzsver, ka finansējuma apjoms kultūrizglītībai nav pietiekams, lai varētu īstenot IZM iecerēto modeli, finansējumu rodot nozares iekšienē.
Kā ziņots, IZM iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju. IZM ir aprēķinājusi, ka, īstenojot atalgojuma reformu, zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, no 420 eiro kāpjot līdz 680 eiro.