Ārsta izvēlēšanās "pēc vārda" veido rindas slimnīcās

© F64

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca pērn par 800 000 eiro pārstrādājusi savu ambulatoro līgumu tieši onkoloģijas jomas dēļ, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga.

Proti, 300 000 eiro pārstrādāti staru terapijas nodrošināšanai, vēl 300 000 eiro - datortomogrāfijai onkoloģijā un 200 000 eiro - ķīmijterapijas dienas stacionārā.

Kopumā 2014.gada Austrumu slimnīcas ambulatorais līgums bija 13,6 miljoni eiro, bet 2015.gadā - 13,1 miljons eiro, piebilda Slokenberga.

Tāpat viņa informēja, ka slimnīcā jau pie atsevišķiem speciālistiem vairs nav iespējams pierakstīties. Savukārt ir tādi speciālisti, pie kuriem rindas veidojas, jo pacienti izvēlas viņus "pēc vārda". Piemēram, ir kāds šāds onkourologs, pie kura var pierakstīties vairs tikai uz decembri.

Savukārt Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Širova diskusijā pievērsās situācijai reģionālajās slimnīcās, uzsverot, ka vairākums reģionālo slimnīcu vadītāji līgumus ar Nacionālo veselības dienestu šogad parakstīja ļoti nelabprāt. Viņa teica, ka reģionālajās slimnīcās tieši ambulatorais sektors ir tas, kur šogad būtiski samazināts finansējums - tikai trim no 18 slimnīcām šajā kategorijā kopējais finansējums palielinājās. Savukārt pārējām samazinājums mērāms 980 000 eiro apmērā, teica Širova.

Viņa arī akcentēja, ka ne visi reģionos dzīvojošie var atļauties aizbraukt pakalpojumu saņemt uz Rīgu. Tajā pašā laikā viņa atzina, ka reģionos ir problēmas ar speciālistu pieejamību, proti, to vai nu ir ļoti maz, vai arī vienkārši nav. Piemēram, uz neirologa konsultāciju var nākties gaidīt pat trīs mēnešus.

Jau ziņots, ka reģionālo slimnīcu vadītāji vēlas, lai finansējuma apjoms par ambulatorajiem pakalpojumiem tiktu piešķirts iepriekšējā gada līmenī.

Tikmēr veselības ministrs jau paziņojis, ka neplāno reģionālajām slimnīcām atgriezt finansējumu iepriekšējā gada apjomā, un norāda, ka tām slimnīcām, kuras pagājušajā gadā ambulatoros pakalpojumus sniedza mazākā apjomā, nekā bija paredzēts, šogad ir līdzekļu samazinājums.