Latvijas armija drīkstēs iznīcināt bezpilota lidaparātus virs militārajām zonām

Attēlam ir ilustratīva nozīme © F64

Lai novērstu kaitējumu valsts aizsardzības interesēm, Latvijas armija varēs nosēdināt vai iznīcināt bezpilota gaisa kuģi pie militārajiem objektiem vai to tuvumā. To paredz grozījumi likumā “Par aviāciju”, kurus otrdien, 8.martā, pirmajā lasījumā izskatīšanai Saeimā atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, liecina informācija mājas lapā saeima.lv.

Likumprojektā noteikts, ka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģu piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, pielietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus. To varēs darīt, ja attiecīgais lidojums būs veikts, pārkāpjot lidojumu aizliegumu virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās vai norobežotajās zonās, kas izveidotas Latvijas armijas vajadzībām.

Bezpilota gaisa kuģi var apdraudēt militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī radīt nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu, teikts likumprojekta anotācijā.

Tautsaimniecības komisijas deputāti šodien atbildīgajiem ministriju pārstāvjiem norādīja, ka būtu jāpaplašina teritoriju loks, piemēram, šādu lidaparātu izmantošanas aizliegumu attiecināt arī uz masu un sabiedriski nozīmīgiem pasākumiem.

Grozījumus likumā “Par aviāciju” trīs lasījumos vēl jāpieņem Saeimai.

Latvijā

Jau vairākus gadus esam stāstījuši par Krievijā un Baltkrievijā ražotām sakaru sistēmām, ko joprojām izmanto Latvijas dzelzceļš. Šobrīd mums ir pieejama pilna aina, cik un kādas agresorvalstu uzņēmumos radītas programmas nodrošina informācijas vākšanu, apkopošanu un sūtīšanu uz Krieviju. Sistēmas vienā dienā atslēgt nevar, jo tad satiksme uz austrumiem apstāsies. Bet pastāv iespējas to visu aizstāt ar rietumos ražotiem produktiem. Kas joprojām nav izdarīts. TIkmēr Satiksmes ministrija plāno par "Rail Baltica" atbildīgo uzņēmumu "Eiropas dzelzceļa līnijas" integrēt "Latvijas dzelzceļa" koncernā. Sanāk, ka par mūsu drošības un pat militāro garantu saukto ātrgaitas vilciena projektu savienos ar uzņēmumu, kurš tiešā veidā joprojām ir sasaistīts ar Krieviju, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".