Tiesa sāks skatīt krimināllietu pret bijušo Jelgavas poliklīnikas vadītāju Zīverti

© F64

Šodien Jelgavas tiesa plāno sākt skatīt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta līdzšinējā Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Jelgavas tiesas priekšsēdētāja palīdze Sanita Grinšpone aģentūru LETA informēja, ka iepriekš tiesa šo lietu plānoja skatīt pagājušā gada 7.decembrī, bet pirms tam šai krimināllietai tika mainīts tās skatīšanas laiks, un tā ir nozīmēta izskatīšanai šodien plkst.10.

Kā ziņots, Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, apgalvoja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem paredzēta atbildība Krimināllikuma 318.panta 2.daļā (likuma redakcijā līdz 2013.gada 1.aprīlim) un 179.panta 3.daļā (likuma redakcijā līdz 2013.gada 1.aprīlim), kā arī 217.panta 2.daļā (likuma redakcijā līdz 2013.gada 1.aprīlim).

Šajos pantos bargākais sods attiecīgajā redakcijā var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem.

Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.

Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc Valsts kontroles (VK) veiktās revīzijas materiāliem SIA "Jelgavas poliklīnika" par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Prokuratūra uzskata, ka valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, tīši, pretēji dienesta interesēm, mantkārīgā nolūkā, prettiesiski izlietoja uzņēmuma līdzekļus, proti, izdeva rīkojumus un veica pirkumus, kas radījuši būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personu tiesībām un interesēm, izraisot smagas sekas, nodarot mantisko kaitējumu vairāk nekā 15 443 latu (21 973 eiro) apmērā.

Pati Zīverte 2015.gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.

VK mājaslapā atrodamā informācija par veikto revīziju liecina, ka par Jelgavas poliklīnikas finanšu līdzekļiem personiskajām vajadzībām ir iegādātas preces, kuras nav nepieciešamas poliklīnikas saimnieciskās darbības nodrošināšanai, par kopējo summu ne mazāk kā 1844 lati (2624 eiro). Tāpat konstatēts, ka Latvijā un komandējumos ārzemēs ir veiktas norēķināšanās par ēdināšanas pakalpojumiem un alkoholiskajiem dzērieniem personiskajām vajadzībām par kopējo summu 3369 lati (4794 eiro).

VK revīzijā arī secinājusi, ka par kapitālsabiedrības finanšu līdzekļiem atvaļinājuma un darba nespējas laikā iegādāta degviela par 199 latiem (283 eiro) darba automašīnas izmantošanai privātām vajadzībām. VK secinājusi, ka, nelikumīgi nosūtot komandējumos poliklīnikas darbiniekus, kuri nav ārstniecības personas un no kuru darba pienākumiem neizriet nepieciešamība apgūt ārzemju pieredzi aktuālos medicīnas jautājumos, ir prettiesiski izlietoti kapitālsabiedrības nauda 8871 lata (12 622 eiro) apmērā.

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka Zīverte apmaksājusi vakariņas smalkākajos Latvijas un Eiropas restorānos, iepirkusies greznākajos pasaules veikalos un devusies ceļojumos uz iecienītākajiem galamērķiem, taču par pārkāpumiem tikusi sodīta vien ar rājienu un nelielu algas samazinājumu uz trim mēnešiem. Zīverte, piemēram, no poliklīnikas kases kādā Puertoriko galvaspilsētas Sanhuanas turīgāko tūristu iecienītā restorānā "Mortons the Steakhouse" iztērējusi vairāk nekā 700 dolāru. Dokumentos teikts, ka šīs maltītes laikā viņa ar Vācijas un Latvijas ekspertiem esot pārrunājusi urīna nesaturēšanas jautājumus.

Svarīgākais