Uz nedēļu atliek lemšanu par patvēruma meklētāju mentoru izmaksu samazināšanu

Attēlam ir ilustratīva nozīme © SCANPIX

Koalīcijas padome šodien uz nedēļu atlika lemšanu par nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) rosināto jautājumu par patvēruma meklētāju mentoru izmaksu samazināšanu.

Nedēļas laikā par šo jautājumu plānots lūgt Labklājības ministrijai (LM) sagatavot nepieciešamo informāciju.

VL-TB/LNNK koalīcijas padomes šodienas sēdes darba kārtībā bija pieteikusi jautājumu par izmaksu pārskatīšanu sociālā darbinieka un sociālās mentora pakalpojuma nodrošināšanai patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš aģentūrai LETA norādīja, ka politiskais spēks konceptuāli iebilst pret neadekvāto situāciju, kad pašlaik jau strādājošie sociālie darbinieki saņems krietni mazāku atalgojumu salīdzinājumā ar patvēruma meklētāju mentoriem.

Kā ziņots, valdība 9.februārī atbalstīja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un cilvēkiem ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Abi pakalpojumi ir paredzēti valdībā akceptētajā patvēruma meklētāju uzņemšanas plānā.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana ir viens no LM plānotajiem pasākumiem, lai samazinātu šķēršļus, ar ko sastopas sociālās atstumtības un diskriminācijas riskiem pakļautie cilvēki.

Kopumā plānots nodrošināt ne vairāk kā 30 sociālo mentoru un ne vairāk kā piecu sociālo darbinieku piesaisti, pēc vajadzības pakāpeniski palielinot viņu skaitu. Kā norāda LM, ņemot vērā provizorisko patvēruma meklētāju plūsmu, kā arī personu ar bēgļa vai alternatīvā statusu skaita pieaugumu, atbalstu plānots sniegt vidēji 390 cilvēkiem gadā.

Projektu plānots sākt šogad, un tas turpināsies līdz 2022.gada ceturtajam ceturksnim. Kopējais finansējums paredzēts 6,8 miljonu eiro apmērā, tai skaitā 85% jeb 5,8 miljoni eiro atvēlēti no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem, bet viens miljons eiro ir valsts budžeta finansējums.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais