Izskan dažādas versijas par bijušās Skrundas radiolokatora pilsētiņas nākotni

Skrundas novada pašvaldībai pagaidām nav izdevies iegūt detalizētāku informāciju par pircēju, kas izsolē iegādājies bijušo Skrundas radiolokatora pilsētiņu, un publiskajā telpā izskanējušas dažādas versijas par bijušās Skrundas radiolokatora pilsētiņas nākotni.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, izskanējušas tikai dažādas spekulācijas par to, kas nākotnē varētu tapt pilsētiņas vietā, sākot no Baltijā lielākās cūku novietnes līdz pat naftas produktu pārstrādes uzņēmumam. Dzirdētas arī spekulācijas, ka šajā vietā varētu būvēt loģistikas parku, atklāja Kleinberga.

Tā kā izskanējusi informācija, ka naudu bijušās radiolokatora pilsētiņas iegādei Krievijas uzņēmumam "Aļeksejevskoje-Serviss" piešķīrusi finanšu grupa "Baikalfinansgrup", kas saistīta ar naftas biznesu, tiek pieļauts, ka Skrundā nākotnē varētu būvēt kādu naftas produktu pārstrādes uzņēmumu.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Kleinberga aģentūrai LETA sacīja, ka pašvaldībai būtu izdevīgi, ja bijušās armijas pilsētiņas vietā izveidotu kādu ražotni, jo tas radītu jaunas darba vietas. Taču, ja tiešām baumas par ieceri būvēt naftas produktu pārstrādes rūpnīcu Skrundā izrādīsies patiesas, - ticamāku šo versiju dara fakts, ka salīdzinoši netālu no Skrundas atrodas naftas iegulu rezerves Gudeniekos, - jebkurā gadījumā būs jāņem vērā iedzīvotāju viedoklis par šāda veida uzņēmuma darbību Skrundā, piebilda Kleinberga.

Jau ziņots, ka Skrundas pašvaldība cer, ka izsolē pārdotajā bijušajā Skrundas armijas pilsētiņā tiks izveidota kāda ražotne.

Pēc Kleinbergas teiktā, pozitīvi ir tas, ka īpašnieks maksās zemes nodokli, kas ir aptuveni 4000 latu gadā.

Tomēr kopumā pašvaldība ir noraizējusies par šo darījumu. Pēc iepazīšanās ar informāciju par uzņēmumu interneta vidē "īpaši pozitīvu ziņu nav, un tas dara mūs bažīgus", iepriekš atklāja Kleinberga, neizslēdzot arī iespēju, ka uzņēmums "Aļeksejevskoje-Serviss", kas izsolē iegādājies armijas pilsētiņu, ir tikai starpnieks tālākiem darījumiem.

Komentējot neoficiāli izskanējušo informāciju, ka bijušajā armijas pilsētiņā varētu būvēt cūku audzēšanas kompleksu, Kleinberga iepriekš apšaubīja, vai šādi plāni nav pārāk pieticīgi 1,5 miljonus vērtajam darījumam. Līdzīgās domās ir arī Skrundas iedzīvotājs Ints Folkmanis, kurš Atmodas laikā un laikposmā līdz padomju armijas izvešanai no Skrundas bija Skrundas radiolokācijas stacijas (RLS) novērotājs un EDSO starptautiskās komisijas dalībnieks.

Tieši Folkmanis piektdien saņēmis telefona zvanu no kādas kompānijas, un viņam vaicāts viedoklis par uzņēmuma plāniem būvēt cūku kompleksu. Viņam šādi plāni šķiet dīvaini, jo, pēc viņa domām, Samārā, kur reģistrēts uzņēmums, atšķirībā no Skrundas būtu labāki nosacījumi cūku audzēšanas kompleksa izveidei - tur esot gan lēts darbaspēks, gan celtniecības izmaksas, gan lopbarība.

Turklāt Krievijas interneta lapās "samara.ru", "kinel.ru" un "kommersant.ru" atrodamā informācija par šo uzņēmumu Folkmani darot bažīgu. Tā, piemēram, esot izdevies noskaidrot, ka Kineļas rajonā šim uzņēmumam bijusi mājlopu ferma, kas tikusi likvidēta. Tāpat internetā atrodamā informācija liecinot, ka uzņēmumam bijis neveiksmīgs meža pirkuma darījums, pastāstīja Folkmanis.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Kleinberga cer, ka drīzumā pašvaldībai būs iespēja tikties ar uzņēmuma, kas iegādājies armijas pilsētiņu, pārstāvjiem - ne tikai tāpēc, lai iegūtu informāciju par uzņēmuma nākotnes plāniem, bet arī risinātu neskaidrības, kas saistītas ar teritorijas apsardzi.

Jau ziņots, ka piektdien, 5.februārī, bijušās Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņas izsolei bija pieteikušies trīs pretendenti. Izsoles noteiktā sākuma cena īpašumam bija 153 966 lati.

Šodien tika apstiprināti valsts nekustamā īpašuma "Mežaine" Skrundas novada Raņķu pagastā izsoles rezultāti, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Privatizācijas aģentūras (PA) Ārējo sakaru daļas pārstāve Anete Frīdenšteina-Brīdiņa.

Īpašums pārdots izsoles uzvarētājam - juridiskai personai SIA "Aļeksejevskoje-serviss" - par 1 551 966 latiem.

Maksā par nekustamo īpašumu - 1 551 966 latos - ietilpst apbūves cena 71 597,72 lati, par ko samaksa jāveic 80% latos, proti, 57 277,96 lati, un 20% privatizācijas sertifikātos - 511,42 gabali, un zemesgabala cena 1 480 368,28 latu apmērā, samaksu veicot 100% latos.

Saskaņā ar privatizācijas noteikumiem nomaksas pirkuma līgums ir jānoslēdz divu mēnešu laikā no brīža, kad pretendents saņēmis rakstisku uzaicinājumu.

Svarīgākais