Latvijas vecākā iedzīvotāja šodien svin 111.dzimšanas dienu

Šodien Latvijas vecākā iedzīvotāja 1899.gada 10.februārī dzimusī Daugavpils novada Naujenes pagasta Vecstropu iedzīvotāja Ksenija Mitušova svin savu 111.dzimšanas dienu.

Vēl Krievijas cara Nikolaja II valdīšanas laikā 11 bērnu ģimenē dzimusī sieviete dzīvojot viena pati savā nelielajā privātmājā, esot gana sprauna, spējot pati iekurt krāsni, uzkopt māju un, atskaitot jubilejas pabalstus, joprojām atsakoties no sociālās palīdzības. Ikdienas gaitās sirmgalvei palīdzot divi dēli, vedeklas un mazbērni.

Ksenija pārdzīvojusi vairākas revolūcijas un karus, jau no agras jaunības smagi strādājusi. Apprecējusies Ksenija 19 gadu vecumā, izaudzinājusi trīs dēlus, ir seši mazbērni un septiņi mazmazbērni. Vīru zaudējusi jau pirms 31 gada.

Stāstot par sava garā mūža recepti, Mitušova min iedzimtību - ilgdzīvotāji esot bijuši gan viņas tēvs, gan vectēvs, nodzīvojot ilgāk par 100 gadiem, to, ka nekad nav lietojusi zāles - pret galvassāpēm lietojot vienīgi cukuru, daudz strādājusi, ievērojusi mērenību ēšanā, kā arī nav lietojusi alkoholu - ja nu vienīgi kā zāļu devu "Rīgas melno balzamu".

Lai sveiktu viņu 111.dzimšanas dienā, ciemos pie Latvijas vecākās iedzīvotājas šodien dosies Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, novada domes Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova un Naujenes pagasta Sociālā dienesta vadītāja Nataļja Škutāne.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.