Par fotoradaru fiksētiem pārkāpumiem kopējais sods pārsniedz miljonu eiro

© F64

2015.gada 11 mēnešos par stacionāro un pārvietojamo fotoradaru fiksētajiem ātruma pārkāpumiem kopumā uzlikts naudas sods 1 442 807 eiro apmērā, liecina Valsts policijas sniegtā informācija.

Kopumā 11 mēnešos par ātruma pārkāpumiem, kurus konstatējuši fotoradari sastādīti un nosūtīti 47 839 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Šogad lielākais atļautā braukšanas ātruma pārkāpums ārpus apdzīvotām vietām - 203 kilometri stundā - konstatēts uz autoceļa Tīnūži-Koknese, autovadītājam braucot pie BMW stūres. Savukārt apdzīvotā vietā lielākais ātrums konstatēts Rīgā uz Dienvidu tilta. Šeit kāda automašīna traukusies ar ātrumu 142 kilometri stundā, lai gan atļautais ātrums tur ir līdz 70 kilometriem stundā.

Policijas rīcībā šobrīd ir četri 2008.gadā iegādātie pārvietojamie fotoradari. Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcija nodrošina 16 stacionāro fotoradaru darbību. Tuvākajos gados stacionāro un pārvietojamo mērierīču skaits tiks papildināts.

Decembra sākumā Valsts policija papildināja pārvietojamo fotoradaru iespējamās atrašanās vietas, šoreiz uzsvaru liekot uz ceļa posmiem dažus kilometrus pirms vai aiz stacionārajām ātruma mērierīcēm.

Policijas pieredze liecina, ka ceļa posmos, kur izvietoti stacionārie fotoradari, daļa autovadītāju mēdz piebremzēt un ātruma mērierīces uztveršanas zonā brauc godprātīgi, ievērojot noteikto kustības ātrumu, taču, tiklīdz fotoradaram pabraukts garām, atļauto kustības ātrumu nereti atkal palielina.

Lai preventīvi iedarbotos uz tiem autovadītājiem, kuri sākuši šādu praksi, VP papildinājusi iespējamās pārvietojamo fotoradaru atrašanās vietas ar posmiem pirms vai aiz stacionārajām mērierīcēm.

Svarīgākais