Svētku laikā dāvanu iesaiņošana kļūst par vienu no svarīgākajiem un arī laikietilpīgākajiem darbiem. Kā liecina tirdzniecības centra "Origo" veiktās aptaujas rezultāti, 53% iedzīvotāju dāvanas saiņo paši, veltot tam īpašu uzmanību, vai iegādājas dāvanu maisiņu vai kasti (25% aptaujāto).
Tirdzniecības centra "Origo" veiktā aptauja liecina, ka lielākā daļa aptaujāto izvēlas dāvanas saiņot saviem spēkiem. Sievietes visbiežāk izvēlas saiņot dāvanas pašas vai izmantot gatavus dāvanu maisiņus. Lai gan arī liela daļa vīriešu saiņo dāvanas paši, tomēr aptauja rāda, ka visbiežākā izvēle ir dāvanu pasniegt neiesaiņotu. Vīrieši arī biežāk nekā sievietes izvēlas dāvanas saiņošanu uzticēt speciālistiem veikalos vai dāvanu saiņošanas servisos.
Tomēr, ja laika ir pietiekami un esi ieplānojis saiņot visas iegādātās dāvanas patstāvīgi, t/c “Origo” konsultējoties ar dāvanu dekoratoriem, ir apkopojis piecas tipiskākās kļūdas, ko pieļaujam saiņojot dāvanas, un sniedz padomus, kā no tām izvairīties.
1. Nepiemērotas virsmas izvēle dāvanu saiņošanai
Dažkārt, lai varētu veiklāk darboties ar lieliem iesaiņojamā papīra gabaliem, izvēlamies saiņot dāvanas gultā, dīvānā vai uz grīdas. Lai arī ir iegūts zināms plašums, dīvāna, gultas, vai arī grīdas (ja to klāj paklājs) virsmas būs pārāk mīkstas precīzai dāvanu iesaiņošanai. Šādā veidā saiņojot dāvanas, grūtības sagādās precīzu ieloču izveidošana un būs lielāka iespēja nejauši sabojāt iesaiņojamo papīru. Tādēļ dāvanu saiņošanai ieteicams atbrīvot lielāku galdu, vai arī to darīt uz grīdas, galvenais jāpārliecinās, lai izvēlētā virsma būtu cieta un līdzena.
2. Vienpusējās līmlentes izmantošana
Lai arī vienpusējā līmlente ir caurspīdīga, tā tomēr ir pamanāma un neizskatās tik glīti uzlīmēta iesaiņojuma virspusē. Tādēļ labāk lietot abpusējo līmlenti, ko var līmēt zem iesaiņojamā papīra, lai tā nebūtu redzama. Turklāt darboties ar divpusējo līmlenti būs ērtāk un tā ietaupīsi pat nedaudz laika, jo abpusēja līmlente ir biezāka un atrast tās galu līmlentes rullī būs vieglāk un ērtāk.
3. Nepareizi piegriezts iesaiņojamais papīrs
Uz dāvanu iesaiņošanu var attiecināt plaši zināmo teicienu – labāk septiņas reizes nomērīt un vienu - nogriezt. Itin bieži gadās, ka, saiņojot dāvanu, ir gadījies nogriezt tādu iesaiņojamā papīra gabalu, kas ir par mazu un to nevar aptīt apkārt visai dāvanai. Visai bieži šo kļūdu labo, stiķējot un veidojot ielāpus tām vietām, kurām dāvanu papīrs ir bijis par īsu. Diemžēl šādi ielāpi ir pamanāmi un rada iespaidu, ka dāvana ir saiņota kā pagadās, pēdējā brīdī un par to nav īsti padomāts. Tādēļ labāk iesaiņojamo papīru nogriezt ar rezervi, nepieciešamības gadījumā to apgriežot pēc tam. No pārpalikumiem savukārt varēs izveidot atsevišķus dekorus – dāvanas birku, papīra rozetes, pušķus u.c.
4. Neparastas formas dāvanu iesaiņošana
Lielākas pūles dāvinātājiem sagādā tādu dāvanu iesaiņošana, kurām ir neparasta, neregulāra forma. Vai nu dāvinātājs uzreiz var noprast, kas slēpjas zem iesaiņojuma, vai arī lielas grūtības un laika patēriņu sagādā pienācīga dāvanas ietīšana tā, lai tā izskatītos pieņemami, nevis pēc saburzītas papīra čupas. Visvienkāršāk to risināt piemeklējot atbilstoša izmēra kastīti vai iepakojumu, kurā dāvanu ievietot, pēc tam to iesaiņojot tradicionālā veidā.
5. Dāvanas apgriešana augšpēdus
Viena maza, bet nozīmīga kļūda, kuru itin bieži pieļauj dāvanu saiņotāji, ir iesaiņojamā papīra savienojuma vietu atstāšana dāvanas augšpusē, kas neizskatās glīti, it īpaši gadījumos, kad tiek izmantota vienpusējā līmlente. No tā izvairīties ir pavisam vienkārši – iesaiņojot dāvana ir jāapgriež otrādi – ar augšpusi uz leju. Šādi locījumu un savienojumu vietas atradīsies apakšā un nebūs redzamas, dāvanas augšpusi atstājot līdzenu.