Komentāri / Maija Kūle: Jāatgriežas pie filosofijas mācīšanas skolās
 

18 komentāri

sskolotāja
Šitā iedomīgā zoss pat nezin, ka filozofiju skolā jau māca un daļa skolēnu pat kārto eksāmenu. Laiks doties pensijā un nebāzties ar soclaiku padomiem.
17.decembris 2015, 8:04 Atbildēt
jja kas
Viņa runā par filoSofiju, nevis par filoZofiju.
17.decembris 2015, 10:20 Atbildēt
OOls
Nevajag visiem uzspiest stulbu izrunu Kules gaume. Sai komunjagai sen laiks pazust no apvarsnja ar savu plagjiatisko kungu pavada.
17.decembris 2015, 12:24 Atbildēt
ĀĀ
Vispirms būtu jā(pār)māca paši tie "vidusskolu filozofijas" skolotāji. Un katrā normālā Latvijas augstskolā katrā specialitātē ir vajadzīgs īpašs filozofijas kurss (vismaz 48 stundu apjmā).
17.decembris 2015, 9:05 Atbildēt
JJūlis
Nu jā, sekulārai sabiedrībai arī ir jāpiedomā par saviem baušļiem. Tas ir tā kā vēlu, bet tomēr labi, ka pa to domā.
17.decembris 2015, 9:41 Atbildēt
RRasma
Vēl ,,vajadzētu mācīt politehniloģiju un NLP" , vai ne? Tā jau cilvēkiem haoss un nelīdzsvarotība! Galīgi traki cilvēki palikuši
17.decembris 2015, 11:43 Atbildēt
KKKK
Labāk būtu sākuši ar loģikas kursu, citādi pārāk daudzi nespēj atšķirt sekas no cēloņiem.
17.decembris 2015, 13:28 Atbildēt
CCilda Cibiņa
Ir jāmāca nevis kaut kāda vispārējā filosofija sakarā ar kaut kādiem tur nepraktiskiem un izzūdošiem tikumiem , bet gan vampīrisms. Tieši tas tagad ir pasludinājis, ka dominē uz zemeslodes. Un kas ir tikai starppsosms ceļā uz pilnīgu sātanisma uzvaru. Tā ka varbūt to studēšanu vajag sākt tieši ar sātanisma pamatiem.
17.decembris 2015, 18:36 Atbildēt
NNopietnais
Nu jau drusku par traku. Pie tam laikā, kad pasaules spožākie prāti, tādi vīri, kā Houkins, Dokins un Pinkers atzīst, ka filozofija "ir mirusi" - tās misija ir izbeigusies (ja tāda vispār kādreiz ir bijusi).
17.decembris 2015, 19:05 Atbildēt
NNopietnāks
"pasaules spožākie prāti, tādi vīri, kā Houkins, Dokins un Pinkers"- tā ir šodienas labākā anekdote! :D
Dokinsu vispār neviens vairs nopietni neuztver. Savukārt Hokins sajēga par filozofiju stipri tālu atpaliek no viņa kompetences fizikā..
17.decembris 2015, 20:21 Atbildēt
((*****)
Savulaik pasaules spožākie prāti radīja atombumbu, DDT un citus mēslus, kuri patlaban okeānā veido atkritumu salas milzīgās platībās, tā kā ar to spožumu ir kā ir
17.decembris 2015, 21:49 Atbildēt
MMildiņa
Kūle, nogaidījusi, ka skandāls ap R.Kūļa izdoto grāmatu piemirsies, un ir atkal publiski pieejama ar saviem viedokļiem. M.Kūlei nekad nav bijusi saskare ar skolu un tāpēc viņa vāji orientējas, kas skolā notiek. Vispārizglītojošā skola nav tā vieta, KUR SKOLAS BĒRNIEM PIEBĀZT PILNAS GALVAS AR PASAULES GUDRĪBĀM. Skolas bērni tāpat ir pārslogoti. Viņiem būtu elementāri jāzina, kas ir labi un kas ir slikti. Tas skolā jānostiprina, ja gadījumā vecāki ir papūlējušies ģimenē bērnam jau par to runāt. Turklāt ir skolas, kur filosofijas priekšmetu tiešām pasniedz. Maijai Kūlei silti iesakām doties pensijā un laist pie vārda savus bij. studentus, kas strādā par kasieriem lielveikalā utt., lai tādi kā Maija Kūle, domādami, ka ir nemirstīgi, varētu aizņemt darba vietas
17.decembris 2015, 19:11 Atbildēt
IIM
Tai pat laikā mūsdienu pedagoģija manprāt absolūti nodod sabiedrības intereses ar to ka gatavo bērnus reālai dzīvei, bet vajadzētu gatavot labai, taisnīgai, godīgai, tikumiskai utt. dzīvei. Kā var gribēt lai dzīve kļūtu laba, taisnīga, godīga, tikumīga ja jaunos dzīves kadrus tādai dzīvei nemaz negatavo. Nav taču nekādu cerību nemaz. Loģiski taču ka kādai dzīvei gatavo kadrus, tāda tā dzīve beigās ar arvien vairāk paliek, arvien reālāka un reālāka, tā teikt. Reālais rullē, labais izgaist un izčib jau kaut kur pašā sākumā.
17.decembris 2015, 19:49 Atbildēt
sskolotājs
Pateicos Maijai Kūlei par precīzi un trāpīgi pateiktām domām. Ļoti interesanta intervija. Lieliski paskaidro, kas īsti notiek ap "tikumības" jezgu.
17.decembris 2015, 20:22 Atbildēt
mmila
diemžēl, dižā skolotāja - komentētāja nezina, ka skolu, kurās LV māca filozofiju ir ļoti maz, salīdzinot ar vispārizglītojošajām iestādēm, kurās zemvidusmēra publika nekādu filozofiju nav spējīga ne uztvert, ne apgūt
17.decembris 2015, 20:33 Atbildēt
//
īsta, nevis kūles filozofija ir zinātņu zinātne, nevelk padsmitnieki
17.decembris 2015, 22:41 Atbildēt
sskolas pārzinis
Labas domas ir tajā intervijā, bet skolās nemāca filozofiju, ko komentētāji te stāsta aplamības. Taču vajag mācīt un Kūļu mācību grāmata par filozofiju, ko lasījām tehnikumā, bija ļoti, ļoti laba. Visiem iesaku.
17.decembris 2015, 23:10 Atbildēt
ffilozofs pašdarbnieks
Pilnīgi piekrītu, ka filozofija ir visnopietnākā mācība un to vajag šitos patvēruma meklētāju laikos
18.decembris 2015, 1:46 Atbildēt