Prezidents un premjere nosoda vēlmi lāpu gājienu pārvērst par protesta akciju pret imigrāciju

 
©F64

Valsts augstākās amatpersonas aicina 18.novembra pasākumus nepārvērst par protesta demonstrācijām un nosoda partijas "Nacionālā savienība "Taisnīgums"" un biedrības "Tēvijas sargi" tradicionālo 18.novembra lāpu gājienu Rīgā pārvērst par protesta akciju pret imigrācijas kvotām un prasīt robežkontroles atjaunošanu

.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" pauda uzskatu, ka šāda rīcība ir nepieņemama, jo nevajag valsts svētkus pārvērst par protesta demonstrācijām, kas var pārtapt par provokāciju kādām citām nekārtībām.

Līdzīgās domās bija arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), kura arī intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" aicināja pasākuma rīkotājiem aizdomāties par sava aicinājuma būtību. "Protams, ka tas nav pieņemami rīkot šādus pasākumus valsts svētku laikā. Vienkārši jāatceras un esmu arī pati pārliecināta, ka tie bēgļi, kas tiks uzņemti Latvijā draudus tai drošībai neradīs," piebilda Straujuma.

Jau ziņots, ka partija "Nacionālā savienība "Taisnīgums"" un biedrība "Tēvijas sargi", kas iepriekš rīkojušas publiskas akcijas pret imigrantu uzņemšanu Latvijā, aicina arī tradicionālajā 18.novembra lāpu gājienā Rīgā protestēt pret imigrācijas kvotām un prasīt robežkontroles atjaunošanu, "paužot atbalstu franču tautai ciešanās".

"Tēvijas sargi" paziņojumā presei aicina nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK rīkoto 18.novembra lāpu gājienu pasludināt par "tautas gribas manifestāciju, par galveno prasību izvirzot atteikšanos no uzspiestajām imigrantu kvotām un robežkontroles atjaunošanu, paužot atbalstu franču tautai tās ciešanās".

Biedrībā skaidro, ka, tā kā uz plānoto pasākumu pulcēsies cilvēki, kuriem nacionālās intereses ir svarīgas, "būtu lietderīgi izmantot jau izsludināto tautas pulcēšanos, lai demonstrētu mūsu gatavību par savas tautas un valsts pastāvēšanu iestāties arī šodien".

"Tēvijas sargi" paļaujoties uz nacionālās apvienības konsekvenci šajā jautājumā un būšot gatavi darīt visu, "lai palīdzētu 18.novembra gājienam kļūt par sekmīgu un vērienīgu latviešu tautas dzīvotgribas apliecinājumu".

Arī "Nacionālā savienība "Taisnīgums"" aicina savus biedrus un atbalstītājus piedalīties par ikgadēju tradīciju kļuvušajā Latvijas valstiskumu apliecinošajā svētku gājienā, kuram būtu jāapvieno dažādi latvieši, nevis tikai vienas partijas biedri.

"Aicinām Nacionālās apvienības vadību pieņemt, ka gājienā piedalās cilvēki, kas individuāli ar plakātiem un transparentiem pauž savu noraidījumu valdošās koalīcijas bezmugurkaulainajai, gļēvajai un prettautiskajai politikai," teikts "Nacionālās savienības "Taisnīgums"" paziņojumā.

Partija aicina 18.novembra lāpu gājiena laikā pieprasīt atjaunot robežkontroli un atteikties uzņemt uzspiestus imigrantus, kuri esot "potenciāli teroristi, apdraudējuma radītāji, mūsu identitātes un vērtību grāvēji".