''Vienotībai'' skaidri jāpasaka, vai tā grib vai negrib saglabāt pašreizējo valdību, šodien žurnālistiem sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
Taujāts par apgalvojumiem saistībā ar valdības iespējamo nestabilitāti, Brigmanis atbildēja, ka runas par valdības krišanu ir dzirdamas no valdības apstiprināšanas dienas un viss atkarīgs no Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) un viņas pārstāvētas partijas ''Vienotība''.
Jautājums ir, ko grib ''Vienotība'', un, ja partija grib saglabāt esošo premjerministri un valdību, tad tā ir viena situācija. Savukārt, ja negrib, tad politiskajam spēkam arī vajag informēt, ka pēc valsts budžeta pieņemšanas tiks pārskatīta esošā valdība un ka būs kaut kas jauns, norādīja Brigmanis.
ZZS frakcijas vadītājs vēlreiz akcentēja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks uzskata, ka Straujumai ir jāturpina vadīt valdība un jātiek galā ar visu. Ja nevar tikt galā, tad ''Vienotībai'' jānāk ar skaidru vēstījumu par to, ''nevelkot to lietu garumā''.
Kā ziņots, pašreizējā valdība strādās vismaz līdz nākamā gada valsts budžeta pieņemšanai, tomēr tālākā situācija pašlaik ir gana neskaidra, pagājušās nedēļas otrajā pusē atzina parlamentā pārstāvētie politiķi.
Daži politiķi arī prognozē pašreizējās valdības krišanu jau šogad, pēc tam, kad tiks pieņemts budžets. Budžetu galīgajā lasījumā Saeimā plānots skatīt 30.novembrī.
''Vienotības'' līdere Solvita Āboltiņa iepriekš žurnālistus informēja, ka valdības vadītāja 5.novembra frakcijas sēdē apliecināja, ka ir gatava demisionēt, bet neviens frakcijā neuzskatīja par iespējamu demisionēt budžeta pieņemšanas laikā.
Savukārt Straujuma uzsvēra, ka demisija nav viņas dienaskārtības jautājums. "Es frakcijā teicu, ka varu demisionēt, ja tas kaut ko mainītu," vēlāk žurnālistiem skaidroja Straujuma. Tomēr tālāk nekāda diskusija neesot notikusi, jo tagad neesot īstais brīdis, kad demisionēt. "Notiek nepārtraukts darbs. Tas būtu neprāts demisionēt, kad ir budžets un daži citi pasākumi. Ir daudz lietu, kas ir darāmas," uzsvēra premjerministre.
Jautājums par nestabilitāti valdībā aktualizējās pēc tam, kad Straujuma pieprasīja sava partijas biedra, satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju. Straujuma tā rīkojās, nekonsultējoties ar partijas biedriem un arī koalīcijas partneriem.