Latvija avioreisus uz Ēģipti pārceļ par diennakti

© F64

Lidojumi uz Ēģipti no Latvijas nav pārtraukti, un Ārlietu ministrija (ĀM) šobrīd negrasās tos aizliegt, atsaucoties uz vēl nepabeigto katastrofas cēloņu izpēti. Tūrisma aģentūras gan nenoliedz, ka izjūt intereses kritumu par došanos uz šo zemi. Klienti regulāri vaicājot ne tikai par avioreisu drošību, bet arī par situāciju Ēģiptes kūrortos Hurgadā un Šarm eš Šeihā.

Latvijas ĀM seko aviokatastrofas izmeklēšanas rezultātiem. Patlaban vēl nav pilnīga apstiprinājuma tam, ka lidmašīnā varētu būt ievietots spridzeklis, lai gan tāda informācija izskan arvien skaļāk. Ja tas apstiprināsies, tad būs pamats aizliegt avioreisus uz Ēģipti, skaidroja ĀM preses sekretārs Raimonds Jansons. Latvija netaisoties veikt neatkarīgu izmeklēšanu, lai pārliecinātos par drošību šīs valsts lidostās, kā to nolēmusi darīt Lielbritānija, nosūtot uz turieni savus ekspertus. R. Jansons norādīja, ka arī starptautiskā lidsabiedrību organizācija nav ieteikusi aviokompānijām nelidot uz Ēģipti, un tas arī ir viens no aspektiem, kas liek domāt – situācija nav tik bīstama. Arī lidsabiedrība airBaltic, kam šonedēļ plānots lidojums uz Sīnāja pussalu, nolēmusi reisu pārcelt no 6. uz 7. novembri un mainīt maršrutu, nešķērsojot pussalas ziemeļu daļu, uzsvēra kompānijas korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags. Uzņēmums veikšot 24 stundu monitoringu, kā arī ievērošot visas drošības iestāžu rekomendācijas.

Tūrisma aģentūras apliecina, ka izjūt aviokatastrofas sekas, – cilvēki mazāk izvēlas doties uz Ēģipti. Lidojumu rezervācija neesot apstājusies, taču mazāk nekā citkārt esot gan. Tas, ka aviokompānijas neesot atcēlušas reisus, ceļotājiem dodot zināmu drošības garantiju. Jēkaba ceļojumu projektu un produktu menedžeris Juris Alksnis atzīst, ka šobrīd saņem ļoti daudz jautājumu drošības dēļ no klientiem par Ēģipti un arī Bali, kur draudus radot vulkāna aktivitāte. Patiesībā abos kūrortos – Hurgadā un Šarm eš Šeihā – esot gana droši, jo tie tiek stingri apsargāti. Taču tūrkompānija, protams, nevarot simtprocentīgi garantēt, ka nekas nevar notikt, – katram pašam jāizlemj, doties ceļā vai ne. Skaidrs esot vien, ka šis notikums vislielākās sekas atstās tieši uz Ēģiptes tūrisma industriju, kam jau nācies ciest, ņemot vērā politiskās situācijas pasliktināšanos. To apliecinot arī tirgotāji. Draugam, kuram savulaik Šarm eš Šeihā piederējuši pieci veikali, tagad palicis tikai viens tieši stabilitātes trūkuma dēļ.

Novatours pārdošanas menedžeris Enriko Ruzickis, raksturojot situāciju, ir krietni lakoniskāks, norādot, ka «Ēģipte noteikti ir viens no populārākajiem galamērķiem tūristu vidū, bet pēdējā laikā ir vērojams būtisks intereses samazinājums attiecībā uz šo virzienu». Šobrīd tūrisma aģentūra intensīvi sekojot notikumu attīstībai un koordinējot savas darbības ar ĀM, aviokompānijām un sadarbības partneriem Ēģiptē. Turpmākā rīcība būšot atkarīga no minēto pušu informācijas.



Latvijā

Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.

Svarīgākais