Gandrīz 11 000 jau parakstījušies pret pulksteņa griešanu

© F64

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" par ieceri atcelt pulksteņa laiku pāreju 2x gadā uz ziemas/vasaras laiku parakstījušies gandrīz 11 000 cilvēki.

Lai izskatīšanai Saeimā iesniegtu priekšlikumu, vajadzīgi 10 000, līdz ar vajadzīgais balsu skaits jau savākts. 

Tomēr vismaz šogad pulksteņa griešanu vajadzēs vēikt. Naktī uz svētdienu Latvijā notiks pāreja uz ziemas laiku, tāpēc pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ.

Savukārt pāreja atkal uz vasaras laiku notiks 2016.gada 27.martā plkst.3 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas informācija.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Kopš 1997.gada vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējās svētdienas plkst.4.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru kabineta noteikumi "Par pāreju uz vasaras laiku". Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā - marta pēdējā svētdienā plkst.3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 - par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt Eiropas Savienībā pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Latvijā

Salaspils ir Eiropas Savienības (ES) regulai par alternatīvo degvielu infrastruktūru prasībām atbilstošākā vieta ūdeņraža uzpildes stacijai izbūvei Latvijā, secināts Vidzemes plānošanas reģiona vadībā izstrādātajā pētījumā par ūdeņraža uzpildes staciju telpiskās attīstības koncepciju.

Svarīgākais