Pēdējās dienās īstu vētru sociālajos tīklos sacēluši vasaras sākumā pieņemtie pretrunīgie „tikumības grozījumi”, kas parādījuši savu spēku kādā Āgenskalna Valsts ģimnāzijas klasē, kur skolotāja Iveta Ratinīka bija atļāvusies analizēt Agneses Krivades dzejoli „Svētīgi”. Dzejolī izmantotā leksika likusi skolas vadībai izteikt I. Ratnīkai aizrādījumu. Kamēr sabiedrība sadalījusies tajos, kuri skolotāju aizstāv un tajos, kuri uzskata dzejoli par nepiedienīgu, tikmēr portāls nra.lv izlēma noskaidrot, ko ar dzejoli domājusi pati autore Agnese Krivade.
„Dzejoļa tēma, manuprāt, ir "altruisma panika", jo tas ir stāvoklis, kādā es tobrīd dzīvoju. Tomēr negribu uzspiest savu interpretāciju. Dzejoļa saprašanā vienmēr ir iesaistīti divi, lasītājam ir tiesības to ņemt tā, kā viņš vēlas. Un vēl ir arī trešais - laiks. Es to uzrakstīju pirms 10 gadiem un tagad tas dzīvo pats savu dzīvi. Atvainoties negrasos, bet man nav arī, ko piebilst tam, kas tur jau ir rakstīts,” telefona sarunā ar portālu nra.lv teic dzejniece A. Krivade.
Tāpat māksliniece uzsvērusi, ka uzskata - skolās literāra daudzveidība ir tikai apsveicama. „Lielākoties jaunie ļaudis ar dzeju iepazīstas tieši literatūras stundās un man skolas gados tieši šīs stundas bija vismīļākās, jo īpaši tāpēc, ka mana superīgā literatūras skolotāja Rozenbauma deva lasīt jauno autoru darbus. Tas, ka tur bija sekss, bezsakars un rupjības, man vispār deva kaut kādu ticību tam, ka dzīve būs izturama, ka pasaule nesastāv tikai no robotiem, kas saka "pareizi" vai "nepareizi'. Man patika arī klasiskā literatūra, bet tas tomēr bija diezgan tālu no reālās dzīves, tā psiholoģiski nesagatavoja tam, ar ko būs jāsaskaras, izejot uz ielas,” nosaka autore.