"Gaiļezera" ēka nav nedz ārkārtīgi sliktā, nedz ideālā stāvoklī

© F64

Šodien Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) veiktajā pārbaudē stacionārā "Gaiļezers" konstatētas vairākas problēmas, taču tas, ko bija iespējams novērot, ir Latvijas ēku ikdiena, žurnālistiem sacīja biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Konstatētas problēmas arī pagrabstāvā un siltummezglā, taču ēka nav nedz ārkārtīgi sliktā, nedz ideālā stāvoklī, un līdzīgā stāvoklī Latvijā ir daudz ēku. Būvniecības valsts kontroles birojs plāno piecu gadu laikā pārbaudīt 10 000 sabiedriski nozīmīgu ēku.

Biroja pārstāvju pārbaudē "Gaiļezerā" konstatēts kontroles trūkums, ekspluatācijas problēmas un nolaidība, tāpat jumta stāvā tika konstatēts, ka darbinieki tur smēķē, kas medicīnas iestādē nav pieļaujams - it sevišķi vēdināšanas telpās. Konstatēts, ka situācija ir uz kritiskās robežas un steidzami nepieciešams veikt remontu un daudzas lietas savest kārtībā, norādīja atbildīgais būvinspektors.

Pārbaudes laikā biroja darbinieki kopā ar deputātiem atklāja, ka jumta stāvā jeb bēniņos pie inženierkomunikācijām atrodas atpūtas telpa, kurā tiek smēķēts. Tāpat tur uz kādas caurules bija piestiprināts uzraksts "Arbeit macht frei" ("Darbs dara brīvu").

Kā ziņots, "Gaiļezera" pārstāvji norāda, ka ir izstrādāts projekts, lai novērstu konstatētās problēmas. Tam gan būšot nepieciešams papildu finansējums.

LETA jau ziņoja, ka Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija šodien kopā ar Būvniecības valsts kontroles biroja speciālistiem devusies "pārsteiguma" pārbaudē uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru "Gaiļezers". Komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) pirms pārbaudes pauda cerību, ka tā viesīs skaidrību par Būvniecības valsts kontroles biroja darbu, kas savukārt sniegs pārliecību, ka dzīvojam drošā sabiedrībā un ka vairāk šādas traģēdijas nenotiks.

Latvijā

Nacionālais veselības dienests (NVD) brīdinājis slimnīcas, ka netiks veikta samaksa par šogad pacientiem nodrošinātajiem stacionārajiem pakalpojumiem, kas nozīmē, ka slimnīcām šīs izmaksas būs jākompensē pašām, ierobežojot kopējo pacientu plūsmu, aģentūru LETA informēja Latvijas Slimnīcu Biedrība (LSB).