Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) uzskata, ka Latvijā būtu jānonāk tiem bēgļiem, kuriem ir līdzīga mentalitāte Latvijas iedzīvotājiem un kuri ir kristieši.
Straujuma šodien Latvijas Radio atzina, ka sabiedrībai labāk būs saprotams, ja uzņemšanai Latvijā tiks izvēlēti tādi cilvēki, kuru izpratne būs tuvāka Latvijas iedzīvotājiem, kuri būtu kristieši un kuri pārstāvētu profesijas, kas sabiedrībai ir vajadzīgas.
Latvija, Lietuva, Igaunija un Somija bēgļu uzņemšanas jautājumos saskaņo savu rīcību un ir veiktas darbības, lai saskaņotu kopējo pieeju un šajās četrās valstīs nonāktu cilvēki, kas ir tuvāki šī reģiona mentalitātei, teica Straujuma. Plānots, ka jau tuvākajā laikā uz Itāliju dosies Iekšlietu ministrijas pārstāvji, lai runātu ar šīs valsts amatpersonām.
Straujuma atzina, ka cilvēkiem, kas dosies uz Itālijā un Grieķijā izvietotajām bēgļu nometnēm, tas būs ļoti smags darbs. Viņiem būs jāizlemj to cilvēku liktenis, kas ar cerībām ir devušies uz Eiropu un par to maksājuši, iespējams, visus savas dzīves iekrājumus. "Skaidrs, ka Eiropa arī nevar uzņemt visu Āfriku," noteica premjerministre.
Lai mazinātu Latvijas iedzīvotāju neziņu par bēgļu jautājumu, Ministru kabineta un Iekšlietu ministrijas mājaslapā ir publicētas atbildes uz jautājumiem par šo jautājumu. Tāpat pie darba ir ķērusies ekspertu darba grupa, kam starpziņojums 30.septembrī ir jāiesniedz valdības vadītājai. Pēc Straujumas domām, skaidrojot situāciju par bēgļiem, ir svarīgi, lai tas nekļūtu par tādu kā izrādīšanās procesu, bet lai tiešām tiktu mazināta neziņa.
"Bēgļi šeit būs ziemas beigās. Mums ir pietiekoši daudz laika, lai sagatavotu priekšlikumus," uzsvēra politiķe.
Kā ziņots, valdība šovasar vienojās par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, lemjot, ka divu gadu laikā valsts varētu uzņemt 250 patvēruma meklētājus. Saskaņā ar iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) nesen pausto pirmos no 250 bēgļiem Latvija varētu uzņemt šogad ziemā.
Pagaidām nav precīzi zināms, kuras valsts iedzīvotājus Latvija uzņems, taču tie varētu būt Afganistānas, Irākas, Sīrijas un atsevišķu Āfrikas valstu pilsoņi.