Vairāki Zolitūdes traģēdijā cietušie ir nolēmuši vērsties ar prasību pret valsti, lūdzot atzīt lietu neizskatīšanu saprātīgos termiņos par prettiesisku.
Kā paskaidroja cietušo pārstāvis Aldis Gobzems, traģēdijā cietušajām personām patlaban principā tiek liegtas tiesības uz taisnīgu tiesu, jo procesi netiek izskatīti saprātīgos termiņos. Viņš uzsvēra, ka pašreiz - vairāk nekā pusotru gadu pēc traģēdijas, sabrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, - pēc būtības ir sākts izskatīt tikai divas lietas no astoņām.
Advokāts piebilda, ka arī šo lietu izskatīšana ir nesaprātīgi ilga, jo, piemēram, Talsu rajona tiesā nākamā tiesas sēde nozīmēta tikai uz nākamā gada janvāri. Tāpat Gobzems pastāstīja, ka Jūrmalas pilsētas tiesa, kur lietas nonāca no Rīgas pilsētas Kurzemes priekšpilsētas un Zemgales priekšpilsētas tiesām, lai tās tiktu izskatītas ātrāk, tiek likvidēta.
Kā norādīja advokāts, nekāda mantiska kompensācija gan netiks prasīta.
Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa 3.septembrī turpinās skatīt vienu no Zolitūdes traģēdijas civillietām. Šajā lietā maija sākumā visas lietā iesaistītās puses pabeidza sniegt paskaidrojumus. Ar prasību pret SIA "Maxima Latvija", "Re&Re", "Homburg Zolitude", "Tineo", Rīgas domi, arhitektu firmu "Kubs" un SIA "HND Grupa" vērsās trīs traģēdijā cietušie.
Dažādās Latvijas tiesās patlaban kopumā tiek skatītas astoņas civillietas saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Divas lietas tiek izskatītas patlaban reorganizētajā Jūrmalas pilsētas tiesā, viena tiek vērtēta Liepājas tiesā, divas Talsu rajona tiesā, viena Rīgas apgabaltiesā, viena Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā un viena Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Sākotnēji tiesā tika iesniegti vairāki prasības pieteikumi, bet daudzas lietas tika apvienotas.
Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.