Leģendārais latviešu popmūzikas gigants Lauris Reiniks arī pievienojies tai sabiedrības daļai, kura nav mierā ar Liepājas tiesas spriedumu lietā, kurā par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgo tēvs un dēls sodīti vien ar piespiedu darbu.
L. Reiniks mikroblogošanas vietnē twitter Liepājas tiesas lēmumu komentējis šādi: "Cilvēkus met cietumos par kartupeļu zādzībām, bet te Liepājas pedofilu ģimenīte bišķiņ pastrādās un tīri papīri. Esmu šokā par Liepājas tiesu."
Interesanti, ka savu viedokli par Liepājas tiesas lēmumu izteikuši virkne sabiedrībā pazīstami cilvēki.
Latvija ir slepkavu un pedofilu paradīze! Saeimai steidzami jāmaina likuma panti, nodrošinot iedzīvotāju aizsardzību no šiem atkritumiem!
— Aleksandrs Kiršteins (@akirstei) July 14, 2015
Iedomāsimies: Rīgā gadu meklē pedofilu. Kad atrastu, izrādītos, tikai netiklas darbības
— Inga Paparde (@papardella) July 14, 2015
Bērni, kas piedzīvojuši seksuālu vardarbību, var pieredzi interpretēt kā "ja ar mani tā notiek, esmu to pelnījis"
— Ilze Vardanjana (@ilzevardanjana) July 14, 2015
Atļaušos @Tieslietas ekspertiem atgādināt, ka pozitīvs raksturojums no darba vietas bija arī bēdīgi slavenajam maniakam Čikatilo.
— Aigars Prūsis (@Prusis) July 14, 2015
Tomēr jau kuro reizi redzot, cik neadekvāti sodi tiek piespriesti, jāsāk domāt, ka nepārspīlē gan.
— Inga Gorbunova (@Inga_Gorbunova) July 14, 2015
Dodu atļauju linču tiesai, jo valsts negrib un nav spējīga tikt ar noziedzību galā!Pārņemam tiesu sitēmu savās rokās! Tas vairs nav izturams
— Armands Meiers (@Kalamburs) July 14, 2015
Vēl nesen kavēta Lanzarotes konvencijas parakstīšana, tagad notikumi Liepājas tiesā, kā juriste gaidu nekavējošu @Tieslietas paskaidrojumu!
— Inese Lībiņa-Egnere (@ineselibina) July 14, 2015
Jau ziņojām, ka Liepājas tiesa kādu tēvu un dēlu par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo sodījusi ar piespiedu darbu, šodien vēsta laikraksts "Kurzemes Vārds". Tiesa spriedumu apsūdzētajiem vīriešiem nolasījusi vakar, atzīstot abus par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo pret viņas gribu.
Noziedzīgās darbības norisinājušās ilgstošā laika periodā - no 2009.gada līdz 2014.gada 27.februārim. Kad nekrietnās izdarības pret bērnu sākās, meitenītei bija tikai pieci gadi, turklāt 48 gadus vecais Jevgēņijs bija tuvs viņas radinieks, vēsta laikraksts.
Izmantojot savu autoritāti, vīrietis dažādos neķītros veidos apmierinājis savu dzimumtieksmi, nosakot - ja meitenīte piekritīs neķītrajām rīcībām, viņa drīkstēs skatīties multiplikācijas filmas. Vīrietis meitenītes priekšā atkailinājis savu dzimumlocekli, licis viņai to aizskart un veicis vēl veselu virkni netiklu darbību vairāku gadu garumā.
Ar līdzīgām darbībām nodarbojies arī šī vīrieša 22 gadus vecais dēls. Viņš mazo meitenīti izmantojis laika posmā no 2011.gada līdz 2012.gadam. Izmantojot cietušās bezpalīdzību, viņš veicis ar to dažādas seksuālas darbības, tādējādi apmierinot savu dzimumtieksmi. Varmāka neņēmis vērā ne meitenītes pretošanos, ne raudāšanu, bet savu darbību laikā ar roku aizspiedis viņai muti un piedraudējis par notikušo nevienam nestāstīt.
Lai gan sākotnēji abi apsūdzētie savu vainu noliedza, tiesas sēdē abi pret sevi izvirzīto apsūdzību atzina, un līdz ar to lietu skatīja bez pierādījumu pārbaudes, raksta "Kurzemes Vārds". Jevgēņijs un Oļegs abi esot liepājnieki, kas iepriekš nav krimināli sodīti un no policijas raksturoti samērā pozitīvi.
Tiesa tēvu sodījusi ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet dēlu - ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro, kā arī katram jāatmaksā valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi - 201,97 eiro katram. Sodu iespējams pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.
Liepājas bāriņtiesas vadītāja Taiga Ziemele Latvijas Radio pastāstījusi, ka institūcijas redzeslokā cietusī meitene nonāca tāpēc, ka viņas aprūpētāja - vecmāmiņa - nespēja pienācīgi parūpēties par bērnu. Tikai pēc meitenes nodošanas adopcijai kļuva zināms par seksuālo vardarbību.
"Ir bijušas pieredzē citas lietas, kur soda mērs nav bijis ļoti stingrs vai saistīts ar brīvības atņemšanu," atzinusi Ziemele, "ja man jārunā par konkrēto bērnu, kurš cietis no šiem cilvēkiem, tad jāsaka paldies apstākļiem, kādi ir šobrīd, ka bērns nenonāks nekad saskarē ar šiem cilvēkiem un noteikti netiks apdraudēts. Ir runa par to, vai šīs personas patiešām izdarīs secinājumus un vai nekad necietīs neviens cits bērns."
Cietušās meitenītes advokāte Sandra Sprūde atzinusi, lai gan situācija neesot vienkārša, viņa spriedumu pārsūdzēšot. Advokāte pauda, ka viņa lūdza piespriest vīriešiem nosacītu brīvības atņemšanu un probācijas uzraudzību, viņiem būtu jāsadarbojas ar probācijas dienestu, kas strādā ar šādiem noziedzniekiem, ar viņiem strādātu psihologs, lai viņu nodarījumi neatkārtotos, un, ja viņi nepiedalītos šajās programmās, viņiem piemērotu reālu brīvības atņemšanu.
Advokāte uzsvēra, ka izvarošana nav notikusi, bija konstatētas netiklas darbības.